Reklama

Reklama

Miasto Lublin chce poprawić uchwały konsultacyjne. W środę otwarta dykusja

Opublikowano: 2 marca 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miasto Lublin chce poprawić uchwały konsultacyjne. W środę otwarta dykusja - Zdjęcie główne

Miasto Lublin chce poprawić uchwały konsultacyjne | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (3 marca) o godzinie 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie w ramach trwających konsultacji dwóch obowiązujących w Lublinie uchwał regulujących zasady prowadzenia konsultacji. Spotkanie odbędzie się w formule online i będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Reklama

- Zapraszamy do udziału w spotkaniu, podczas którego porozmawiamy z mieszkańcami Lublina o proponowanych zmianach w przeprowadzaniu konsultacji oraz omówimy uzasadnienie zamiaru ich wprowadzenia. Przeanalizujemy wszystkie zgłoszone opinie i pomysły. Mamy nadzieję, że wspólna dyskusja nad regułami prowadzenia konsultacji spowoduje dostosowania ich do potrzeb mieszkańców i zaowocuje aktywnym uczestnictwem w konsultacjach zarówno ze strony mieszkańców, jak i organizacji pozarządowych - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Spotkanie jest częścią odbywających się od 23 lutego konsultacji, którym podlegają dwie uchwały stanowiące zbiór zasad prowadzenia procesów konsultacyjnych dla Miasta Lublin. Są to uchwała Nr 722/XXVIII/2017 Rady Miasta Lublin z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie trybu i zasad przeprowadzania konsultacji społecznych z Mieszkańcami Miasta Lublin, oraz uchwała Nr 1074/XLIII/2010 Rady Miasta Lublin z dnia 24 czerwca 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.
 
Na spotkaniu omówione zostaną propozycje zmian w uchwale dotyczącej konsultacji społecznych z mieszkańcami. Główna zmiana dotyczy ilości osób składających wniosek o konsultacje społeczne. Z uwagi na dużą ilość zmian o charakterze technicznym, uchwała dotycząca konsultacji z organizacjami pozarządowymi, ma być uchylona, a po uwzględnieniu uwag zebranych podczas konsultacji, podjęta na nowo. Ma to zapewnić to czytelność i przejrzystość zawartych w niej przepisów.
 
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu mogą do niego dołączyć poprzez platformę Zoom. Spotkanie poprowadzi Lubelska Grupa Badawcza w ramach Wsparcia procesów partycypacyjnych w Lublinie.
 
Konsultacje uchwał regulujących zasady prowadzenia konsultacji trwają do 9 marca. Każda zainteresowana osoba może wysłać swoje opinie i uwagi drogą elektroniczną przy użyciu formularza konsultacyjnego na adres [email protected] lub pisemnie na adres Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Konsultowane dokumenty, czyli uchwała dotycząca konsultacji społecznych z mieszkańcami i projekt nowej uchwały dotyczącej konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz formularz konsultacyjny znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.