Reklama

Reklama

Miasto dobuduje odcinek drogi na lubelskim Wrotkowie

Opublikowano: 13 sierpnia 2020 05:08
Autor:

Miasto dobuduje odcinek drogi na lubelskim Wrotkowie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto obiecuje dobudowanie brakującego odcinka ulicy Bernarda Wapowskiego na Wrotkowie, ale nie wiadomo kiedy dokładnie. Jeden z radnych złożył już trzy interpelacje w sprawie tej inwestycji.

Reklama

Na lubelskim Wrotkowie brakuje odcinka ul. Bernarda Wapowskiego. Teraz są tam dwa osobne odcinki tej drogi: jeden między ul. Nałkowskich i ul. Samsonowicza, drugi między ul. Wolińskiego i ul. Domeyki. Brakuje fragmentu między skrzyżowaniami z ul. Domeyki i Samsonowicza, co utrudnia swobodny przejazd. 

 

Pozwolenie jest już od czerwca

 

Na początku czerwca miasto wydało pozwolenie na budowę planowanej drogi gminnej ul. Bernarda Wapowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Samsonowicza do skrzyżowania z ul. Ignacego Domeyki wraz z budową oświetlenia ulicznego, sieci kanalizacji deszczowej oraz na budowę kanału technologicznego. Taka decyzja zamyka drugi z trzech etapów inwestycji, a przejęcie gruntów pod tę inwestycję umożliwia uruchomienie przetargu. Do tego ponad 100 osób poparło projekt uchwały obywatelskiej w sprawie budowy.  

 

O tym wszystkim w interpelacji przypomniał niedawno radny miejski Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość). 

 

- Biorąc pod uwagę wieloletnie starania o przedmiotowe połączenie, jak również względnie nieduże nakłady finansowe zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości jak najszybszego uruchomienia procedury przetargowej, tak aby przed okresem jesienno-zimowym była możliwość zrealizowania tego zadania - napisał Piotr Popiel, który również w lutym br. i w marcu 2019 roku występował z interpelacjami w sprawie tej inwestycji. 

 

Przetarg po zabezpieczeniu środków finansowych 

 

Radnemu przed kilkoma dniami odpowiedział Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta Lublin. 

 

- Informuję Pana Radnego, że procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy robót w przedmiotowym zakresie zostanie wszczęta niezwłocznie po zabezpieczeniu w budżecie miasta Lublin środków finansowych na realizację zadania - odpisał Andrzej Wojewódzki, nie podając konkretnych dat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.