Reklama

Reklama

Lublin: został niecały miesiąc na złożenie deklaracji w sprawie odbioru odpadów

Opublikowano: 13 lipca 2021 10:47
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: został niecały miesiąc na złożenie deklaracji w sprawie odbioru odpadów - Zdjęcie główne

Lublin: został niecały miesiąc na złożenie deklaracji w sprawie odbioru odpadów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w wakacje minie termin składania nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe deklaracje obowiązują z powodu zmian zasad wywozu śmieci.

Reklama

Właściciele nieruchomości w Lubliniezobowiązani do złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Termin złożenia mija 10 sierpnia. Obowiązek ten dotyczy właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie jednorodzinnej oraz w zabudowie wielorodzinnej. W przypadku spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek lub osób posiadających nieruchomości w zarządzie, deklarację składa zarządca lub administrator danej nieruchomości.

Opłata naliczana według nowych zasad obowiązujących od 1 lipca, jest uzależniona od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Cena stanowi iloczyn liczby mieszkańców i stawki opłaty.
 
- Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Lublin z 29 kwietnia br. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty, w przypadku odpadów zbieranych selektywnie, stawki opłat wynoszą: w zabudowie wielorodzinnej w wysokości 24,80 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, w zabudowie jednorodzinnej w wysokości 28,80 zł miesięcznie od jednego mieszkańca - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Właściciele nieruchomości, w których mieszakją rodziny wielodzietne, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny, są zwolnieni w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zwolnienie ustalone jest dla rodziny wielodzietnej ponad kwotę przekraczającą miesięcznie: w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej - 124 zł, a w zabudowie jednorodzinnej - 144 zł. Bez zmian zostaje zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady, w wysokości 5 zł za gospodarstwo domowe.
 
Deklarację można złożyć: w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin przy ul. Tomasza Zana 38; w Biurze Obsługi Mieszkańców w Lublinie przy ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Wieniawskiej 14, ul. Wolskiej 11 lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.