Reklama

Reklama

Lublin: zajęcia sportowe sposobem na odnowienie znajomości po pandemii? Radny Choduń uważa, że to możliwe

Opublikowano: ndz, 6 cze 2021 14:35
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: zajęcia sportowe sposobem na odnowienie znajomości po pandemii? Radny Choduń uważa, że to możliwe - Zdjęcie główne

Lublin: zajęcia sportowe sposobem na odnowienie znajomości po pandemii? Radny Choduń uważa, że to możliwe | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizacji zajęć rekreacyjno-sportowych "3 X R" (RUCH,RADOŚĆ,RELAKS) w szkołach podstawowych oraz rozgrywek klasowych w szkołach ponadpodstawowych, chce radny Piotr Choduń. Przekonuje m.in., że dzięki temu zajęcia pozwolą na odnowienie relacji po pandemii oraz, że są na to pieniądze.

Reklama

Miejski radny Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do prezydenta interpelację w sprawie organizacji zajęć rekreacyjno-sportowych pod nazwą "3 X R" (RUCH,RADOŚĆ,RELAKS) w szkołach podstawowych oraz rozgrywek klasowych w szkołach ponadpodstawowych. Na wstępie zaznaczył, że z wielkim entuzjazmem oraz dużą satysfakcją przyjął informację o zamiarze realizacji w nowym roku szkolnym cyklu imprez "3 X R", o które już wcześniej występował.

- Jestem przekonany ,że zawody te będą cieszyły się wielką popularnością oraz przyniosą korzyści na rzecz rozwoju kultury fizycznej (będą zachęcały dzieci do uprawiania sportu, integrowały środowisko i uczyły kibicowania). Ponadto pozwolą one na odnowienie relacji społecznych po okresie izolacji społecznej spowodowanej przez pandemię - stwierdził w interpelacji Piotr Choduń.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: miasto remontuje szkoły. To inwestycje warte miliony

Jednocześnie zawnioskował o rozszerzenie oferty zajęć sportowych w szkołach ponadpodstawowych. Chodzi o zwiększenie ilości godzin na umożliwienie rozgrywania rozgrywek (w kilku wybranych dyscyplinach) o mistrzostwo szkoły, a następnie Miasta Lublin w ramach reprezentacji stworzonych z uczniów pochodzących z zespołów klasowych. Radny podkreślił, że obecnie pod patronatem Urzędu Miasta Lublin prowadzone są rozgrywki sportowe Licealiady w różnych dyscyplinach sportowych, ale obejmują one reprezentacje szkoły czyli najzdolniejszych uczniów.

- Rozgrywki klasowe dadzą możliwość udziału szerszej grupie osób niekoniecznie najwybitniejszych co powinno wpłynąć na zwiększenie aktywności fizycznej oraz poprawy relacji społecznych. Pragnę nadmienić, że w bieżącym roku szkolnym zajęcia rekreacyjno - sportowe w szkołach ze względu na pandemię prowadzone były tylko przez około dwa miesiące (wliczam w to miesiąc czerwiec), więc środki na ten cel zostały niewykorzystane - napisał Choduń.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.