Reklama

Reklama

Lublin: w których szkołach matura poszła najlepiej? Wyniki w liceach i technikach

Opublikowano: śr, 7 lip 2021 12:07
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: w których szkołach matura poszła najlepiej? Wyniki w liceach i technikach - Zdjęcie główne

Lublin: w których szkołach matura poszła najlepiej? Wyniki w liceach i technikach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki tegorocznych matur. W Lublinie egzaminy wypadły lepiej w liceach ogólnokształcących niż technikach. W kilku liceach odnotowano 100% zdawalność. Wśród techników najwyższa zdawalność jest w jednej szkole - na poziomie 98%.

Reklama

W Lubelskiem zdało ponad 73% uczniów

Do egzaminu maturalnego w województwie lubelskim przystąpiło 16 046 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych - liceów ogólnokształcących i techników. Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2021 roku obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Na Lubelszczyźnie maturę zdało 11 728 osób, czyli 73,1%.

Zdawalność w liceach

W kilku liecach w Lublinie maturę zdali wszyscy, którzy do niej podchodzili. Stuprocentowa zdawalność była w Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, gdzie średni wynik z języka polskiego wyniósł 74%, z języka angielskiego - 98%, a z matematyki - 81%. W II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego wyniki te to odpowiednio: 74%, 97% i 89%. Z kolei w IX LO im. Mikołaja Kopernika są to: 71%, 95% i 81%. Natomaiast w Ogólnoksztłacącej Szkole Muzycznej II stopnia - 71%, 90 i 69%. 

Trochę niższą zdawnolnią, bo na poziomie ponad 90% może pochwalić się kilka szkół. W XXI LO im. św. Stanisława Kostki maturę zdało 99% absowlentów. Średni wynik z języka polskiego to 65%, z angielskiego - 93%, a z matematyki - 82%. W III LO im. Unii Lubelskiej zdało również 99% uczniów. Średnie wyniki z przedmiotów obowiązkowych wyniosły: 68%, 98% i 88%. 

W I LO im. Stanisława Staszica zdawalność wyniosła 98%. średni wynik z języka polskiego wyniósł 65%, z angielskiego - 97%, a z matematyki - 90%. W V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie też zdało 98% uczniów, a średnie wyniki z obowiązkowych egzaminów: 67%, 92% i 80%.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: są wyniki matur. U nas zdało ponad 73% uczniów

Zaś w IV LO im. Stefanii Sempołowskiej zdawalność wyniosła 97%, a wyniki z egzaminów obowiązkowych odpowiednio: 63%, 84% i 68%. Z kolei w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida także zdało 97% uczniów, a średnie z egzamianów to: 65%, 95 % oraz 63%.

Zdawalność w technikach

Maturę zdawali też uczniowie techników. Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych odnotowało 98% zdawalność. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 63%, z angielskiego - 89%, a z matematyki - 81%.

Z kolei w Technikum Ekonomiczno-Handlowym w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego zdawalność jest na poziomie 93%, a srednie wyniki z obowiązkowych egzamnów to: 63%, 79% i 62%.

W Technikum Energetyczno-Informatycznym Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego zdawalność wyniosła 88%, a średnie z przedmiotów obowiązkowych: 53%, 75% i 58%.

Natomiast w Technikum Chemicznym w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Franiciszka Kleeberaga zdało 79% abolwentów, a średnie z egzaminów to odpowiednio: 57%, 70% i 56%. 

Zaś w Technikum Ekonomicznym w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A i J. Vetterów zdawalność jest na poziomie 78%. Średni wynik z języka polskiego to 57%, z angielskiego - 77%,a  z matematyki - 54%. 

W Technikum Transportowo-Komunikacyjnym w Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki zdało 76% absolwentów, a średnie wyniki to odpowiednio: 55%, 72% i 48%.

Z kolei w Technmikum Budowlano-Geodezyjnym w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji zdawalność wyniosła 76%, a średnie wyniki z egzaminów: 55%, 72% i 55%.

CZYTAJ TAKŻE: Zaczęły się matury. W Lublinie egzamin dojrzałości zdaje ponad 4,6 uczniów

W Technikum Samochodowym w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego zdawalność kształtuje się na poziomie 66%. średni wynik z języka polskiego to 49%, z angielskiego - 61%, a z matemtyki - 46%. 

Natomiast w Technikum Gastronomczno-Hotelarskim w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II zdało 64% uczniów. Średnie wyniki z obowiązkowych egzaminów to odpowiednio: 51%, 65% i 42%.

W Technikum Terenów Zieleni w PSBiG zdało 63% osób, a srednie wyniki z egzaminów to: 55%, 64% i 45%.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    hehe

    wymagania obnizone ...no geniusze normalnie

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Dygitalizator Umyslu

    Ponad 73 na bardzo obnizonym poziomie