Reklama

Reklama

Lublin: w Galerii Ratusz można oglądać wystawę "Dorośli w spektrum autyzmu”

Opublikowano: 22 czerwca 2021 14:34
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: w Galerii Ratusz można oglądać wystawę "Dorośli w spektrum autyzmu” - Zdjęcie główne

Lublin: w Galerii Ratusz można oglądać wystawę "Dorośli w spektrum autyzmu” | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Galeria Ratusz aktualnie prezentuje fotografie z kalendarza Fundacji Alpha "Dorośli w spektrum autyzmu”. To portrety osób dorosłych ze spektrum autyzmu, a tematem sesji są ich pasje i marzenia.

Reklama

Autorem wystawy jest związany z Lublinem i Lubelszczyzną Paweł Bajew - laureat konkursów, nagród i wyróżnień. Dla Fundacji Alpha tworzy obrazy, które podkreślają wyjątkowość i osobowość bohaterów fotografii. Do zdjęć pozowali dorośli ze spektrum autyzmu, którzy są związani z Fundacją.

- W charakterystycznym stylu powstały osobiste portrety zwracające uwagę na to, co bohaterowie uznali dla siebie za najbliższe, najważniejsze i najciekawsze. Na fotografii okładkowej kalendarza można zobaczyć Magdę Popławską - aktorkę teatralną i filmową, uhonorowaną licznymi nagrodami. Od lat wspiera inicjatywy, które prowadzą do wzrostu świadomości i wrażliwości społecznej. Swoim udziałem w projekcie zachęca by "być czujnym i czułym” wobec osób nieneurotypowych, szczególnie zaś dostrzegania dorosłych w spektrum autyzmu - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Ratusz wymienia kwiaty. Mają zdobić miasto do jesieni

Fundacja Alpha od 14 lat towarzyszy osobom w spektrum autyzmu oraz ich bliskim. Ufundowana w 2003 roku popularyzuje wiedzę o spektrum autyzmu w społeczeństwie poprzez działania naukowe, edukacyjne i komunikacyjne. Przede wszystkim prowadzi codzienną działalność polegającą na zapewnieniu osobom ze spektrum i ich bliskim oraz opiekunom, kompleksowego wsparcia w różnych sferach życia. W Lublinie Fundacja prowadzi codziennie zajęcia, spotkania i konsultacje w dwóch punktach. Ze względu na kompetencje diagnostyczne, terapeutyczne, profesjonalne zaplecze kadrowe i lokalowe, Fundacja stanowi w województwie lubelskim ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny dla osób ze spektrum autyzmu i ich bliskich.

Wystawę po wcześniejszym umówieniu można zwiedzać do 30 lipca w Urzędzie Miasta przy pl. Króla Łokietka 1. Zwiedzanie wystawy można umawiać telefonicznie pod nr 81 466 1915, w godzinach 7.30-15.30.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.