Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wieniawie?

Opublikowano: 26 lipca 2021 14:24
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wieniawie? - Zdjęcie główne

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wieniawie? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Wieniawa do głosowania wybrano trzy projekty. Przewidują one zasadzenie nowych drzew i remonty ulic.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano trzy projekty z dzielnicy Wieniawa. Koszt realizacji pierwszego projektu - "REMONT ULICY JUNOSZY W LUBLINIE" wynosi 350 tys. zł. Inwestycja zakłada remont nawierzchni jezdni ul. Junoszy, wymianę krawężników w zależności od potrzeb, regulację wysokościową elementów uzbrojenia podziemnego oraz chodników, zjazdów do nowej nawierzchni.

- Ulica Junoszy, nie była remontowana od samego początku swego istnienia (zły stan techniczny nawierzchni przez wieloletnią eksploatację). Przywróćmy ulicę Junoszy na miarę XXI wieku - czytamy w opisie projektu.

Drugi z projektów to "Renowacja ul. Popiełuszki", koszt realizacji oszacowano 181 913 zł. Pomysłodawcy proponują odnowienie ulicy poprzez położenie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku od skrzyżowania z ul.Poniatowskiego do skrzyżowania z ul. Puławską.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Węglinie Północnym?

Ostatni z pomysłów, na który będzie można zagłosować to "Wieniawa przeciw zanieczyszczeniu powietrza", co wyceniono na 350 tys. zł. 

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

Dlatego projekt zakłada zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzew na terenie całej dzielnicy.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.