Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Węglinie Północnym?

Opublikowano: 20 lipca 2021 14:30
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Węglinie Północnym? - Zdjęcie główne

Jeden z projektów wybranych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego z dzielnicy Węglin Północny przewiduje montaż latarń | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Węglin Północny do głosowania wybrano trzy projekty. Zakładają one: montaż oświetlenia, budowę sceny i zasadzenie drzew.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano sześć projektów z dzielnicy Węglin Północny do głosowania wybrano trzy projekty, a realizację wszystkich wyceniono na 350 tys. zł.

Pierwszy z nich to "Latarnie na os. Lipniak - dokończenie oświetlenia ulic T. Krwawicza i Lazurowej (Węglin Płn.)", a koszt realizacji ma wynieść 350 tys. zł. Projekt ma na celu dokończenie oświetlenia ulic Tadeusza Krwawicza i Lazurowej na os. Lipniak.

- Zakres projektu obejmuje montaż latarni ulicznych w całym pasie drogowym ulicy Tadeusza Krwawicza od skrzyżowania z ulicą Feliksa Skubiszewskiego, jako kontynuacja odcinka wykonanego w ramach wcześniejszych edycji BO, a także na nieoświetlonym odcinku ulicy Lazurowej pomiędzy skrzyżowaniami tej ulicy z ulicami Tadeusza Krwawicza/Witolda Klepackiego oraz Stanisława Piątkowskiego - czytamy w opisie projektu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Węglinie Południowym?

Zdaniem pomysłodawców realizacja projektu wpłynie pozytywnie na standard życia i bezpieczeństwo mieszkańców osiedla Lipniak. Mieszkańcy od wielu lat czekają na realizację docelowego układu drogowego na swoim osiedlu, a ten projekt ma być spełenieniem części tych oczekiwań. - Oświetlenie wspomnianych ulic będzie również oddziaływało na mieszkańców ulic sąsiadujących tworząc dodatkowo bezpieczne miejsce całorocznych spacerów, czy też aktywności sportowych (jazdy na rowerze, joggingu) - czytamy w opisie.

Drugim projektem wybranym do głosowania jest "Zadaszona scena na Węglinie Północnym". Projekt jest kontynuacją i dopełnieniem zrealizowanego w 2019 roku zespołu boisk przy ul. Judyma. Projekt adaptuje istniejące zagospodarowanie placu z ławkami planowane i oznaczone w Geoportal 360.pl jako amfiteatr na części działki przy ul. Judyma 1. Obejmuje on: budowę stałej sceny z obustronnymi aneksami komunikacyjnymi, schodkami oraz zapleczem, budowę 2 pylonów betonowych, konstrukcji stalowej z rampami świetlnymi oraz pokryciem membraną oraz wykonanie stałego oświetlenia sceny.

- Proponujemy stałą, zadaszoną scenę, która może być wykorzystana do organizacji festynów, pikników, koncertów, pokazów, przedstawień teatralnych, zebrań mieszkańców, kina letniego, dla aktywizacji i integracji społecznej mieszkańców - czytamy w opisie.

Ostatni z projektów to "Węglin Północny przeciw zanieczyszczeniu powietrza". Zakłada on zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzew na terenie całej dzielnicy.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Tatarach?

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.