Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Tatarach?

Opublikowano: 9 lipca 2021 12:26
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Tatarach? - Zdjęcie główne

W ramach Budżetu Obywatelskiego z dzielnicy Tatary będzie można głosować m.in. na projekt zakładający remont chodników | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Tatary do głosowania wybrano pięć projektów. Zakładają one: budowę parkingów, remont chodników, doposażenie placu zabaw, montaż lamp, zasadzenie drzew.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano pięć projektów z dzielnicy Tatary. Koszt pierwszego - "Nowy parking na ul. Odlewniczej" to 80 tys. zł. Przewiduje on budowę miejsc parkingowo-postojowych.

- Projekt zakłada wykonanie nowych miejsc postojowych z płyt ażurowych, wkomponowanych w istniejącą zieleń (bez konieczności wycinki drzew). Lokalizacja inicjatywy obejmuje obszar ul. Odlewniczej, gdzie mieszkańcy od wielu lat czekają na nowy ogólnodostępny parking - czytamy w opisie projektu.

Drugi projekt to "RENOWACJA DZIELNICY TATARY – NOWE PARKINGI I CHODNIKI" wyceniony na 350 tys. zł. Zakłada on remont ciągu chodników (wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę brukową) przy ul. Gospodarczej od budynku nr 22 do garaży (budynek nr 10a), remont chodnika wzdłuż ul. Krzemionki, ułatwiający dojście do sklepu "Biedronka”, remont placu przy ul. Kresowej 9, stworzenie miejsc postojowo-parkingowych oraz stworzenie ok. 80 ogólnodostępnych miejsc parkingowych na placu przy ul. Gospodarczej 1.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Starym Mieście?

Kolejny z projektów to "Osiedle Przyjaźni – budowa i remonty chodników, budowa miejsc postojowych, budowa pasa kratek ściekowych do odwodniania jezdni ul. Przyjaźni, nasadzenie pierwszej partii 70. drzew i zainstalowanie pierwszych 10. lamp przy ścieżce pieszo-rowerowej n/Bystrzycą, doposażenie placu zabaw n/Bystrzycą". Koszt realizacji ma wynieść 349 975 zł.

- Otrzymamy wygodne dojście, chodnik w miejsce polnych ścieżek, do Biedronki przy ul. Krzemionki. Zostaną wyremontowane chodniki przy ul. Przyjaźni 2, 4-8 i 15. Powstanie 6 miejsc parkingowych, przy budynkach Przyjaźni 24 i 26 (od strony garaży). Pas kratek ściekowych wyeliminuje zalewanie garaży i zaplecza warsztatowego Administracji Osiedla. Plac zabaw zostanie doposażony o trampolinę i piramidę wspinaczkową linową - czytamy w opisie projektu.

Oprócz tego, spacerujący i rowerzyści, korzystający z bulwaru n/Bystrzycą, otrzymają osłonę od słońca. Wzdłuż bulwaru zostanie nasadzona pierwsza partia 70 wiśni japońskich, kwitnących wiosną i z czerwonym ulistnieniem jesienią. Zostanie też zainstalowana pierwsza partia 10 lamp; będzie to I etap planu kompleksowego zagospodarowania doliny Bystrzycy, od kładki w ciągu ul. Kąpielowej do mostu w ciągu al. 1000-lecia. 

Następny z pomysłów to "Tatary przeciw zanieczyszczeniu powietrza" oszacowany na 350 tys. zł. Zakłąda on kupienie i zasadzenie drzew na terenie całej dzielnicy.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować w dzielnicy Sławin?

Ostatni z projektów to "Odświeżmy pasaż handlowy na Tatarach - równe, estetyczne chodniki, zieleńce, ławki". Jego koszt ma wynieść 219 tys. zł.

- Pasaż handlowy na Tatarach przy ul. Hutniczej czasy świetności ma już dawno za sobą. Razem możemy to zmienić! - czytamy w opisie.

Pomysłodawcy chcą, by w ramach inwestycji pojawiły się równe, estetyczne chodniki z wygodnymi wejściami do lokali handlowych. Przkeonują też, że należy zadbać o zieleńce wzdłuż pasażu i ustawić kilka ławek.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.