Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Szerokim?

Opublikowano: 7 lipca 2021 14:50
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Szerokim? - Zdjęcie główne

Jeden z projektów wybranych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego z dzielnicy Szerokie przewiduje zasadzenie nowych drzew | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Szerokie do głosowania wybrano cztery projekty. Dotyczą one budowy chodników, utwardzenia ulicy, zasadzenia drzew i sportu.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano cztery projekty z dzielnicy Szerokie wybrano cztery projekty. Koszt pierwszego z nich - "Active & Fit - Szerokie" wynosi 218 600 zł. Projekt obejmuje budowę nowoczesnej i atrakcyjnej infrastruktury sportowej uzupełniającej ofertę rekreacyjno-sportową osiedla.

- Dodatkowo proponowane jest zamontowanie trzech ogólnodostępnych tablic ogłoszeniowych dla mieszkańców - czytamy w opisie projektu.

Drugi z wybranych do głosowania pomysłów to "Ciągi piesze na Szerokim - część III", który został wyceniony na 350 tys. zł.

- Celem projektu jest budowa dwóch poniższych chodników na Szerokim, które usprawnią komunikację pieszą w dzielnicy - czytamy w opisie.

W ramach inwestycji powstałby chodnik od ul. Strumykowej (na przedłużeniu ul. Morawian) wraz z oświetleniem do ulicy Wądolnej 2 oraz chodnik od ul. Nałęczowskiej (początek przy przystanku MPK) do ul. Lędzian.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Starym Mieście?

Następny projekt to "Szerokie przeciw zanieczyszczeniu powietrza", którego realizację pszacowano również na 350 tys. zł. Przewiduje on kupienie i posadzenie drzew na terenie całej dzielnicy.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

Ostatni z projektów to "Utwardzenie drogi do potrzeb osób na wózkach na ulicy Bażantowej", co ma kosztować 200 970 zł. Ulica jest jedną z najstarszych, wciąż nieutwardzonych ulic Szerokiego.

- Utwardzenie drogi i wybudowane chodnika umożliwi przejazd pojazdów, wózków dziecięcych i osób na wózkach inwalidzkich. Uchroni od podmywania działek i domów oraz zalewania ul Nałęczowskej na skrzyżowaniu z Bażantową - czytamy w opisie.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.