Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Starym Mieście?

Opublikowano: 29 czerwca 2021 14:08
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Starym Mieście? - Zdjęcie główne

W ramach Budżetu Obywatelskiego z dzielnicy Stare Miasto będzie można głosować m.in. na projekt zakładający posadzenie drzew | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Stare Miasto do głosowania wybrano cztery projekty. Zakładają one np. posadzenie drzew i remonty dróg oraz schodów.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano cztery projekty z dzielnicy Stare Miasto. Pierwszy jest wyceniony na 350 tys. zł i jest to "Poprawa funkcjonalności i estetyki części dzielnicy Starego Miasta w Lublinie". Projekt przewiduje wymianę nawierzchni bitumicznej drogi na asfaltową, lub z kostki brukowej oraz wymianę nawierzchni chodników z płyt betonowych na kostkę brukową. Opróćz tego, zakłada udrożnienie lub przebudowę instalacji kanalizacji deszczowej oraz uporządkowanie i wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

- Jest to bardzo ważna inwestycja dla lokalnej społeczności, jak również ze względu na poprawę wizerunku Miasta Lublina wśród turystów. W pobliskich budynkach zlokalizowanych jest duża ilość mieszkań wynajmowanych w trybie najmu krótkoterminowego. Z uwagi na ukształtowanie geologiczne (dawnae tereny zalewowe pobliskiej rzeki) konicznym jest usprawnienie systemu instalacji odbioru wód opadowych - czytamy w opisie projektu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Sławinku?

Zdaniem autorów projektu, w trakcie długotrwałych i bardzo intensywnych opdów atmoferycznych tworzą się na tym terenie duże zastoiny poopadowe które bardzo niekorzystmie wpływają na substancję okolicznych budynków. Teren ten od lat 50-siątych nie przeszedł żadnych gruntownych remontów.

Koszt realizacji drugiego projektu - "Bądźmy dumni ze Starego Miasta w Lublinie", wynosi 345 tys. zł. W ramach niego planowany jest remont schodów prowadzących z Placu Po Farze w kierunku ul. Podwale i wymiana obecnej nawierzchni z tłucznia na nawierzchnię z granitowej kostki brukowej. Przewiduje się też umieszczenie w stopniach schodowych (w miejscu kostki brukowej) oświetlenia/iluminacji ich, jak również na wysokości spoczników schodowych siedzisk wykonanych z desek drewnianych (dębowych).

- Przedmiotowe miejca siedzące otoczone by były przez pergole (wykonane z kutych elementów) porośnięte np. pnącymi różami. Usprawnienie umieszczonych tam latarni ulicznych tak żeby spełniały swe funkcje zgodnie z ich przeznaczeniem. Całość zbocza usytuowanego przy schodach winna być oświetlona od dołu reflektorami. Dzięki takim zmianom teren ten stałby się bardzo chętnie odwiedzanym miejcem przez mieszkańców i turystów. Nabrałby charakteru bardzo romantycznego miejsca - czytamy w opisie.

Następny projekt - "Duże drzewa na Starym Mieście" oszacowano na 53 tys. zł. Polega on na posadzeniu jesionów wyniosłych na Rynku Starego Miasto oraz dębu błotnego na placu po Farze.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować w dzielnicy Sławin?

Ostatni z wybranych do głosowania pomysłów to "Stare Miasto przeciw zanieczyszczeniu powietrza", a jego koszt ma wynieść 350 tys. zł. Zakłada kupienie i posadzenie drzew na terenie całej dzielnicy.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.