Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Sławinku?

Opublikowano: 28 czerwca 2021 13:21
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Sławinku? - Zdjęcie główne

Jeden z projektów wybranych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego, zakłada utworzenie przystanku na terenie dzielnicy Sławinek | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Sławinek do głosowania wybrano pięć projektów. Zakładają one: budowę ścieżek rowerowych, utworzenie przystanku, zasadzenie drzew i budowę boiska.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano sześć projektów z dzielnicy Sławinek. Koszt pierwszego projektu - "Ścieżka rowerowa w Alei Warszawskiej - kontynuacja - etap 2", to 350 tys. zł. Autorzy pomysłu podali lokalizację inwestycji.

- Strona parzysta Alei Warszawskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sielankową do skrzyżowania Księdza Wojciecha Danielskiego - czytamy w opisie projektu.

Drugi projekt to "Utworzenie bardzo potrzebnego przystanku miejskiego na Rogatce Warszawskiej" i wyceniono go na 120 435 zł. Przystanek autobusowy ma rozwiązać problem trudności z dojściem na przystanek starszym mieszkańcom okolicy. Ma też spełnić oczekiwania mieszkańców: okolicznych ulic, całej dzielnicy jak również dla szerszej grupy pasażerów.

- Dla przystanku zostanie wyznaczona zatoka i zostanie on wyposażony w wiatę z ławką oraz śmietnik. Dokładne usytuowanie przystanku znajduje się za skrzyżowaniem ul.Czeremchowej z Al.Warszawskiej - czytamy w opisie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować w dzielnicy Sławin?

Następny projekt - "Stadion Dla Sławinka" oszacowno na 342 363 zł. Zakłada on budowę mini boiska do gry w piłkę nożną na ulicy Powstańców Śląskich 74a.

- Jestem pewien, iż zjednoczeni mieszkańcy Sławinka razem zagłosują na wybudowanie wszechstronnego boiska z piłkochwytami, dzięki którym wszyscy, bez żadnych ograniczeń związanych z wypadnięciem piłki poza strefę boiska, będą się dobrze bawić na świeżym powietrzu - czytamy w opisie.

Z kolei w ramach projektu "Sławinek przeciw zanieczyszczeniu powietrza", którego koszt wyniesie 350 tys. zł, zostaną kupione i posadzone drzewa na terenie całej dzielnicy.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

Ostatni z projektów, na który będzie można zagłosować to "Ścieżka rowerowa w Alei Warszawskiej - 2 etap". Koszt realizacji oszacowano na 350 tys. zł. Będzie to kontynuacja  zeszłorocznego projektu. W jego ramach w oparciu o mającą powstać dokumentację wykonać II etap ścieżki rowerowej w Alei Warszawskiej między rondem Honorowych Krwiodawców a Muzeum Wsi Lubelskiej.

- Ta ścieżka umożliwi dostęp do Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego kilkunastu tysiącom mieszkańców Lublina i turystów - czytamy w opisie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować w dzielnicy Rury?

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.