Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Konstantynowie?

Opublikowano: 16 czerwca 2021 14:33
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Konstantynowie? - Zdjęcie główne

W ramach Budżetu Obywatelskiego dzielnicy Konstantynów będzie można głosować m.in. na projekt zakładający utworzenie miejsc parkingowych | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Konstantynów do głosowania wybrano cztery projekty. Zakładają: remont ulicy i chodnika, zasadzenie drzew, utworzenie nowych miejsc parkingowych oraz rewitalizację stadionu.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano cztery projekty z dzielnicy Konstantynów. Pierwszy z projektów pn. "Remont nawierzchni oraz chodnika na ulicy Karola Namysłowksiego - II Etap" wyceniono na 350 tys. zł. Zakłada on kontynuację remontu nawierzchni jak i chodnika ulicy Karola Namysłowskiego.

- W ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim, projekt uzyskał duże uznanie wśród mieszkańców dzielnicy Konstantynów co przełożyło się również na znaczną liczbę oddanych głosów. Niestety ze względu na dość duży koszt inwestycji, zostanie wyremontowana tylko część ulicy jak i chodnika. Dlatego w tym roku, składam projekt na realizację drugiego etapu inwestycji z myślą o jej zakończeniu w 2022r. - czytamy w opisie projektu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Kalinowszczyźnie?

Koszt drugiego projektu - "Konstantynów przeciw zanieczyszczeniu powietrza" jest taki sam. W tym przypadku chodzi o zasadzenie nowych drzew.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny. Projekt zakłada zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzew (na ile tylko starczy pieniądza, zieleni nigdy za wiele!) na terenie całej dzielnicy Konstantynów - czytamy w opisie.

Trzeci z projektów - "Bezpłatne parkingi, remont chodnika, zielony przystanek przy szpitalu - Al. Kraśnicka 100, nasadzenia, ławki i śmietniki przy ul. Krasińskiego" ma kosztować również 350 tys. zł. 

- Koronawirus na wiele miesięcy wstrzymał planowe przyjęcia chorych do szpitali i przychodni specjalistycznych. Projekt zakłada poprawienie infrastruktury parkingowej w okolicy szpitala im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w celu zwiększenia przepustowości przyjmowanych pacjentów. Chodniki w tej okolicy są silnie wyeksploatowane co utrudnia poruszanie się starszym i schorowanym osobom, projekt zakłada ich remont - czytamy w opisie projektu.

Pomysłodawcy projektu uważają też, że z racji silnego deficytu miejsc parkingowych ul. Konstantynów często jest zastawiana przez samochody dla których brakuje miejsca na okolicznych parkingach. Zaproponowali utworzenie dodatkowych ok. 34 miejsc. Z nowych parkingów będą mogli również korzystać studenci KUL, którego obiekty znajdują się przy tej ulicy. Projekt zakłada jeszcze wykonanie zielonego przystanku komunikacji miejskiej przy szpitalu. - W ramach zadania dotyczącego okolic Szkoły Podstawowej nr 57 ustawione zostaną dodatkowe ławki, kosze na śmieci oraz nasadzone wisterie - czytamy w opisie.

Ostatni z wybranych do głosowania projektów to "Rewitalizacja stadionu K.S. Budowlani Lublin", czego koszt oszacowano na 348 200 zł. W ramach tego pomysły planuje się odrestaurowanie stadionu K.S. "Budowlani" Lublin, znajdującego się przy ul. Krasińskiego.

- Projekt przewiduje wymianę nawierzchni szerokiego chodnika, budowę siłowni oraz montaż tablicy ogłoszeń. Powyższy projekt będzie realizowany tylko i wyłącznie na terenie należącym do Gminy Lublin - czytamy w opisie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Hajdowie-Zadębiu?

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.