Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Czechowie Północnym?

Opublikowano: pon, 24 maj 2021 15:49
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Czechowie Północnym? - Zdjęcie główne

Jeden z projektów zgłoszony do głosowania w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego zakłada zasadzenie nowych drzew | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Czechów Północny będzie można głosować na dwa projekty. Jeden zakłada zasadzenie nowych drzew, a drugi remont oraz doświetlenie kilku ulic.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano dwa projekty z dzielnicy Czechów Północny. Pierwszy z nich to "Czechów Północny przeciw zanieczyszczeniu powietrza", którego koszt wyceniono na 350 tys. zł.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Bronowicach?

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny. Projekt zakłada zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzew (na ile tylko starczy pieniądza, zieleni nigdy za wiele!) na terenie całej dzielnicy Czechów Północny - czytamy w opisie projektu.

Z kolei drugi projekt o nazwie "1. Remont ulic - nawierzchni ulic: Świętokrzyskiej i ul.Beskidzkiej 2. Doświetlenie ul. Świętokrzyskiej, Gorczańskiej i części ul.Zelwerowicza", wyceniono również na 350 tys. zł. Miałby on być realizowany na terenie osiedla mieszkaniowego "SBM "Choiny".

- Projekt dotyczy poprawy fatalnego stanu nawierzchni ulic będących własnością Miasta Lublin oraz ich oświetlenia: 1-ulicy Świętokrzyskiej na wysokości wjazdu do budynku nr 15 obniżenie - "wklęśnięcie" jezdni do połowy jej szerokości; - ulicy Beskidzkiej, ubytki asfaltu na ok.60-70% jej długości wystające z jezdni studzienki oraz tzw. "dziury". Nawierzchnie te pochodzą z lat 80-70 ubiegłego wieku i stanowią zagrożenie i uciążliwość zarówno dla pieszych jak i pojazdów - czytamy w opisie.

W przypadku ul. Świętokrzyskiej, Gorczańskiej i odcinka Zelwerowicza - od świateł z ul. Choiny do świateł przy wyjeździe z ul. Gorczańskiej, brakuje latarni w części osłoniętej ekranem, który nie przepuszcza światła z jezdni. - Niskie kuliste latarnie nie oświetlają połowy jezdni i drugiej przeciwnej strony chodnika ul. Świętokrzyskiej i ul. Gorczańskiej - czytamy w opisie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Abramowicach?

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.