Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Bronowicach?

Opublikowano: sob, 22 maj 2021 17:21
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Bronowicach? - Zdjęcie główne

Jeden z projektów zgłoszony do głosowania w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego zakłada budowę wybiegu dla psów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do głosowania w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego wybrano pięć projektów z dzielnicy Bronowice. Zakładają: budowę wybiegu dla psów, rozbudowę parkingów, dalszą budowę "Centrum Aktywności Sportowej" i zasadzenie drzew.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie do realizacji zgłoszono pięć projektów z dzielnicy Bronowice. Pierwszy to "Budowa zamkniętego wybiegu dla psów "Psia Górka” przy ulicy Rudlickiego", a jego koszt oszacowano na 61 060 zł.

- Podążając za najnowszymi trendami w zagospodarowaniu wspólnej przestrzeni proponujemy budowę ogrodzonego wybiegu dla psów "Psia Górka", przy ulicy Rudlickiego. Wybieg będzie zarówno dla czworonogów jak i ich właścicieli miejscem beztroskiej i aktywnej zabawy. Zaproponowane miejsce to zielony skwer obecnie nie użytkowany przez mieszkańców - czytamy w opisie projektu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Ponad 200 wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Na astronomiczną kwotę

Wybieg będzie ogólnodostępny, a dzięki oświetleniu ulicznemu będzie można z niego korzystać również po zmroku. Głównym celem budowy wybiegu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, bo zdaniem pomysłodowców - psy biegające luzem stwarzają potencjalne zagrożenie szczególnie dla bawiących się dzieci. Stworzenie ogrodzonego wybiegu ma przyczynić się też do utrzymania czystości na trawnikach, a pozostali mieszkańcy będą mogli bez zakłóceń spacerować i odpoczywać na świeżym powietrzu. Wybieg ma również wpłynąć pozytywnie na atrakcyjność dzielnicy Bronowice.

Drugi projekt to "Zwiększenie dostępności parkingowej przez rozbudowę istniejących miejsc oraz stworzenie nowych na osiedlu Bronowice", którego koszt to 347 tys. zł. Chodzi o rozbudowę istniejących miejsc postojowych oraz stworzenie nowych w obrębie ulicy Puchacza i Dr.Męczenników Majdanka 26 i 24 .

- Z racji małej dostępności oraz wielkich trudności w znalezieniu ogólnodostępnych miejsc parkingowych, mieszkańcy mają ogromny problem z zaparkowaniem. W ostatnich latach liczba samochodów będących w posiadaniu mieszkańców wyraźnie wzrosła. Wychodząc na przeciw istniejącym problemom najlepszym a zarazem najkorzystniejszym rozwiązaniem jest remont starych oraz rozbudowa większej liczby miejsc postojowych - czytamy w opisie.

Według autorów pomysłu, dzięki temu poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo przejazdu m.in. dla służb ratunkowych. Poza tym, zwiększy się atrakcyjność osiedla i zainteresowanie kupnem mieszkań. Przekonują również, że lokalizacja osiedla jest korzystna ze względu na bardzo dobre połączenie z całym miastem jak i dostępnością różnych udogodnień tj. sklepy, targ, szkoły, przychodnie zdrowotne, apteki.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Abramowicach?

Następny projekt, czyli "Bronowickie parkowanie", którego realizację wyceniono na 300 tys. zł jest podobny. Z tym, że ten powstał z myślą o poprawie warunków drogowych na Starych Bronowicach. Realizacja będzie obejmować wykonanie parkingu dla mieszkańców ulic Chełmskiej i Podlaskiej.

Czwarty z projektów - "Centrum Aktywności Sportowej /etap 3/", którego koszt wynosi 349 998 zł jest kolejnym etapem działania zmierzającego do powstania Centrum Aktywności Sportowej Bronowice w ramach obiektu sportowego na terenie Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ul. Słowiczej 3 w Lublinie.

- Przedsięwzięcie docelowo ma za zadanie adaptację i rewitalizację przestrzeni pod utworzenie profesjonalnej bazy treningowej wraz z zewnętrznym kompleksem rekreacyjnym. Realizacja projektu poprawi warunki uprawiania sportu uczniów zespołu szkół, a także zwiększy jego dostępność względem wszystkich grup społecznych w dzielnicy Bronowice oraz innych dzielnic przylegających - czytamy w opisie. 

W ramach Budżetu Obywatelskiego podjęte zostaną działania utworzenia bieżni lekkoatletycznej.

Ostatnim wybranym do głosowania projektem jest "Bronowice przeciw zanieczyszczeniu powietrza", co wyceniono na 350 tys. zł. Pomysłodawcy wyjaśniają, że polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone i dziś można zacząć naprawę kraju od małej Ojczyzny.

- Projekt zakłada zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzew (na ile tylko starczy pieniądza, zieleni nigdy za wiele!) na terenie całej dzielnicy Bronowice - czytamy w opisie.

CZYTAJ TAKŻE: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Koniec naboru projektów

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.