Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Abramowicach?

Opublikowano: pt, 21 maj 2021 14:34
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Abramowicach? - Zdjęcie główne

Jednym z trzech wybranych do głosowania, projektów z Abramowic, jest budowa ścieżki rowerowej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do głosowania w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego wybrano trzy projekty z dzielnicy Abramowice. Jeden zakłada budowę chodnika, drugi kupienie i nasadzenie sadzonek drzew, a trzeci budowę odcinka ścieżki rowerowej.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie do realizacji zgłoszono trzy projekty z dzielnicy Abramowice. Pierwszy z nich to "Bezpieczna Powojowa" wyceniony na 290 tys. zł. Projekt zakłada realizację budowy chodnika dla pieszych po jednej stronie ulicy Powojowej.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Ponad 200 wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Na astronomiczną kwotę

- Odkąd nawierzchnia drogi została pokryta pasem asfaltu, zwiększył się komfort jazdy samochodem i, co za tym idzie, ruch pojazdów, a zmniejszyło się bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci. Powojowa jest ulicą zamieszkałą przez młode rodziny z dziećmi i osoby starsze. Z uwagi na piękną okolicę często korzystają z niej spacerowicze w ramach rekreacji - czytamy w opisie projektu.

Autorzy pomysłu zaznaczają, żeby nie dyskryminować pieszych i nie tylko kierowcy korzystają z drogi. Dodają, że pieszy w zderzeniu z pędzącym samochodem nie ma żadnych szans. - Mając na uwadze wspólne dobro, zadbajmy o budowę chodnika, który zapewniłby wszystkim komfortowe przemieszczanie się ulicą. To nasze wspólne bezpieczeństwo, bo bezpieczny pieszy to również bezpieczny kierowca - czytamy w opisie.

Poza tym, zgłoszono też projekt "Abramowice przeciw zanieczyszczeniu powietrza", któego koszt to 350 tys. zł. Zakłada on zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzew na terenie całej dzielnicy.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - czytamy w opisie.

Natomiast trzeci pomysł zgłoszony do głosowania to "Abramowicką bezpiecznie rowerem - etap 2" wyceniony na 350 tys. zł. Zakłada drugi etap realizacji projektu - w oparciu o wykonaną dokumentację wykonanie brakującego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej.

CZYTAJ TAKŻE: Zmieniono regulamin Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Radny Popiel zaproponował kolejne zmiany

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.