Reklama

Reklama

Lublin: UMCS zaczyna współpracę ze Stowarzyszeniem Instytut Literacki Kultura

Opublikowano: ndz, 12 wrz 2021 14:11
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: UMCS zaczyna współpracę ze Stowarzyszeniem Instytut Literacki Kultura - Zdjęcie główne

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wrześniu mija 75 lat od powołania Instytutu Literackiego w Paryżu i 21 lat od śmierci Jerzego Giedroycia. Dlatego Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zawarł umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Literacki Kultura, który jest następcą Instytutu Literackiego.

Reklama

W 2021 roku mija 75 lat od powołania Instytutu Literackiego w Paryżu. Z kolei 14 września przypada 21. rocznica śmierci Jerzego Giedroycia - polskiego prawnika, wydawcy, publicysty, polityka i działacza emigracyjnego, założyciela wydawnictwa Instytut Literacki, wydawcy miesięcznika "Kultura”  i kwartalnika "Zeszyty Historyczne".

- W tym ważnym rocznicowym roku UMCS zawarł umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Literacki Kultura, będącym następcą Instytutu Literackiego i dysponentem zbiorów zgromadzonych w Maisons - Laffitte. Umowa ta w zasadzie formalizuje bardzo dobrą współpracę zapoczątkowaną w latach 90. XX wieku - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Znaczenie umowy wynika z postanowień dotyczących współpracy naukowej i edukacyjnej w zakresie m.in. wydawania serii książkowej, antologii korespondencji, wolontariatu doktorantów i studentów uczelni w opracowaniu zbiorów, prowadzeniu kolejnych edycji konkursu na najlepsze prace doktorskie i magisterskie dotyczące historii i dorobku IL. Katalog zobowiązań sankcjonuje pierwszeństwo UMCS w tym obszarze badań.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: UMCS będzie uczył stacjonarnie. Całkowicie zdalnych zajęć nie ma na razie w planach

Wykonawcą umowy jest Pracownia Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu, którą kieruje prof. dr hab. Iwona Hofman. Pracownia ma zbiory archiwalne oraz realizuje od 8 lat program stypendialny im. Leopolda Ungera.

Dodatkowo, 14 września opublikowana zostanie lista nominowanych do Nagrody Giedroycia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.