Reklama

Reklama

Lublin: Ulica Lubartowska ma nowe chodniki. Skończył się remont

Opublikowano: czw, 14 paź 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ulica Lubartowska ma nowe chodniki. Skończył się remont - Zdjęcie główne

Ulica Lubartowska ma nowe chodniki | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skończył się remont chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej. Remont ma podnieść komfort poruszania się tą ulicą i poprawić wygląd drogi.

Reklama

- Zrealizowane prace drogowe na ul. Lubartowskiej podnoszą komfort i bezpieczeństwo poruszania się w centrum Lublina. Odnowione chodniki na tej ulicy wpływają także na poprawę estetyki zabytkowej części miasta. Roboty drogowe wzdłuż ul. Lubartowskiej to realizacja zadań w zakresie remontów zapisanych w tegorocznym budżecie. Plan robót drogowych uwzględnia 25 lokalizacji na terenie miasta, a łączna kwota środków zarezerwowana na ten cel to około 2 mln zł - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Odpadający tynk i grzyb w mieszkaniu przy ul. Lubartowskiej. Wiceprzewodniczący RM: Stan lokalu coraz poważniej zagraża zdrowiu znajdujących się tam osób

Roboty drogowe dotyczyły chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Zakres remontu objął wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na części pasa drogowego przeznaczonej dla pieszych. Chodniki mają nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50x50 cm. Ich kolorystyka jest spójna architektonicznie oraz estetycznie z przyległymi ulicami. Zgodnie ze standardami dla ruchu pieszego w Lublinie, w strefach o randze historycznej stosuje się odmienne nawierzchnie podkreślające rangę danej przestrzeni. Dlatego w przypadku ul. Lubartowskiej zastosowano duże płyty betonowe w odmiennym kolorze do pozostałej części miasta. Oprócz tego, ograniczono stosowanie fazowanej kostki brukowej. Natomiast zjazdy i miejsca postojowe powstały z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika wymieniono krawężniki. Dodatkowo odmalowano elementy małej architektury, czyli kwietniki i kosze na odpady. Wykonawca w ramach rozszerzenia prac przebrukował całą zatokę przystankową.

Koszt realizacji remontu chodników przy ul. Lubartowskiej to ok. 662 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.