Reklama

Reklama

Lublin: Uczelnia i spółka zaczną współpracę. Celem jest minimalna ilość śmieci

Opublikowano: pon, 30 sie 2021 15:34
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Uczelnia i spółka zaczną współpracę. Celem jest minimalna ilość śmieci - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Naukowcy z Politechniki Lubelskiej i specjaliści z Enea Innowacje będą wspólnie uczestniczyli w projektach badawczo-rozwojowych dotyczących ograniczenia odpadów przemysłowych.

Reklama

W trosce o naturę i zgodnie z wytycznymi środowiskowymi, będzie opracowana technologia utylizacji paneli fotowoltaicznych. Powstanie też metoda zagospodarowania popiołów lotnych ze współspalania biomasy. Rozwiązania technologiczne mają przyczynić się do poprawy jakości środowiska naturalnego. Chodzi o takie wykorzystanie odpadów przemysłowych, aby je powtórnie zastosować w produkcji oraz jak najbardziej zminimalizować ich ilość.

Umowę rozpoczynającą współpracę we wtorek (31 sierpnia) o godz. 11.00 w rektoracie Politechnika Lubelska, podpiszą: rektor uczelni i oraz prezes Enea Innowacje.

- Politechnika Lubelska jest uczelnią techniczną i komercjalizacja badań naukowych to kierunek, w którym powinniśmy podążać. Dlatego podpisanie umowy z Eena Innowacje stanowi ważny krok w kierunku ścisłej współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym. Tematy, które będziemy razem realizować są bardzo ciekawe i mogą przynieść korzyści nie tylko naszym instytucjom, ale również przemysłowi i środowisku w postaci wdrożenia wypracowanych rozwiązań - mówi prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Na Felinie jest nowatorska instalacja fotowoltaiczna. To jedyna taka na świecie

- Naszym celem jest wykreowanie, wdrożenie i stosowanie innowacji w obszarze szeroko rozumianej energetyki, dedykowanych m.in. liniom biznesowym i spółkom z Grupy Enea. Jestem przekonany, że taką możliwość da nam nawiązanie współpracy z Politechniką Lubelską i jej naukowcami - podkreśla Jacek Dziuba, prezes Enea Innowacje.

Enea poszukuje rozwiązań, które przyczynią się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i będą wykorzystywać najnowsze możliwości technologiczne w celu optymalizacji i zwiększenia efektywności systemu energetycznego. Wśród zainteresowań firmy są: gospodarka o obiegu zamkniętym, magazynowanie energii i nowe technologie OZE, elektromobilność, smart city, big data, sztuczna inteligencja, automatyzacja procesów przesyłowych i sprzedażowych z klientem końcowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.