Reklama

Reklama

Lublin: trzy szkoły średnie zaczynają współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym. Będą zajęcia dla najlepszych uczniów

Opublikowano: śr, 14 lip 2021 12:17
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: trzy szkoły średnie zaczynają współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym. Będą zajęcia dla najlepszych uczniów - Zdjęcie główne

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podpisano list intencyjny o współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów. Wcześniej takie porozumienia z uczelnią podpisały III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej oraz Technikum Przemysłu Spożywczego w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga.

Reklama

- Inicjatywa Miasta Lublin to bardzo ważny krok, by zachęcić absolwentów szkół ponadpodstawowych do podjęcia studiów na lubelskich uczelniach i związania swojej kariery i przyszłości z naszym miastem. Praktyczny wymiar współpracy lubelskich szkół z Uniwersytetem Przyrodniczym pozwoli naszym uczniom brać udział w wykładach, warsztatach i korzystać z laboratoryjnej bazy uczelni oraz wiedzy i kompetencji pracowników naukowych. Będzie to również wymierna korzyść dla obu stron – uczniowie otrzymają pomoc na najwyższym poziomie m.in. w zakresie przygotowania do matury czy olimpiad, natomiast uniwersytet – szansę na najlepszych studentów. W Lublinie co roku mamy około 5 tysięcy maturzystów, więc wspólnie zadbajmy, by to w naszym mieście i na naszych uczelniach rozwijali swój potencjał - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
Współpraca zakłada udział wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w formie wykładów, zajęć warsztatowych i laboratoryjnych, dedykowanych najlepszym uczniom szkół. Odbywać się to będzie przede wszystkim w zakresie przedmiotów przyrodniczych i technicznych. List intencyjny nie określa ram czasowych trwania przedsięwzięcia, zobowiązuje jednak strony do corocznej weryfikacji zakresu i zasad współpracy. List intencyjny pomiędzy szkołą a uczelnią podpisano w poniedziałek (12 lipca).
 
 
Listy intencyjne podpisali prorektor ds. studenckich i dydaktyki Uniwersytetu Przyrodniczego - dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, a ze strony szkół dyrektor III LO im. Unii Lubelskiej - Grzegorz Lech, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów - Marzenna Modrzewska-Michalczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga - Barbara Sieńko.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Wzmocnic te srednie szkoly

    Ojojoj juz widze te tlumy na wykladach