Reklama

Reklama

Lublin: Teren wokół szkoły przy ul. Radości za mało oświetlony?

Opublikowano: sob, 21 sie 2021 13:25
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Teren wokół szkoły przy ul. Radości za mało oświetlony? - Zdjęcie główne

Lublin: Teren wokół szkoły przy ul. Radości za mało oświetlony? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O modernizację oświetlenia przy Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Radości, wnioskuje radny Stanisław Brzozowski. Przekonuje on, że w ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo uczniów.

Reklama

Miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony, dawniej Prawo i Sprawiedliwość) skierował do władz miasta interpelację w sprawie modernizacji oświedenia zewnętrznego terenu Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Radości. Wnioskuje on o pilne uruchomienie środków finansowych tegorocznym budżecie (w ramach prac remontowych obiektów oświatowych) modernizację oświetlenia, tak aby zaplanowane prace mogły być wykonane jeszcze w tym roku.

- Pierwotnie fundusze na ten cel miały zostać przekazane szkole jeszcze w lutym br., jednak do dnia dzisiejszego nie podjęto ostatecznej decyzji w tej sprawie co oznacza już pół roku opóźnienia - napisał Stanisław Brzozowski. - Powodem takiego stanu rzeczy jest dokonana analiza zakresu rzeczowego zadania oraz aktualnych cen na rynku, która wykazała że pochłonie ono większe środki niż zakładano pierwotnie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Na ul. Dolnej 3 Maja brakuje oświetlenia. Radny uważa, że jest niezbędne

Dodał, że w praktyce szkoła jest jedną z największych miejskich podstawówek, gdzie uczęszcza ok. tysiąc uczniów. Zaznaczył, że nie można dłużej tolerować sytuacji niesprawnego oświetlenia terenu placówki. Wyjaśnił, iż w wyniku uszkodzeń wiele latarni jest niekompletnych i nie świeci od dłuższego czasu, co z kolei obniża bezpieczeństwo uczniów po zmroku. Podkreślił, że zbliża się jesień i zima, kiedy noc zapada wcześniej i siłą rzeczy część lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych będzie kończyć się po zmroku.

- Biorąc pod uwagę powyższe proszę o wywiązanie się z obietnic danych społeczności szkolnej i niezwłoczne uruchomienie środków finansowych pozwalających na wymianę opraw oświetleniowych na wszystkich latarniach zewnętrznych terenu SP nr 28 na nowe energooszczędne oprawy typu LED. Jednocześnie w związku z wyraźną korozją słupów oświetleniowych wraz z wymianą ich opraw proszę o zaplanowanie ich oczyszczenia i odmalowania na estetyczny i neutralny kolor np. czarny lub szary - proponuje radny.

Dodatkowo, Brzozowski poprosił, żeby w rejonie szkoły zamontować brakujące futki między betonowymi słupkami przed wejściem głównym do placówki. Ma to umożliwić skuteczne zamykaniae terenu szkoły w nocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.