Reklama

Reklama

Lublin: Szkoła Podstawowa nr 16 nie będzie mieć nowej kuchni

Opublikowano: pt, 20 sie 2021 16:37
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Szkoła Podstawowa nr 16 nie będzie mieć nowej kuchni - Zdjęcie główne

Lublin: Szkoła Podstawowa nr 16 nie będzie mieć nowej kuchni | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie planuje odtworzenia kuchni w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina. Stanisław Brzozowski z Rady Miasta Lublin proponował remont lub przebudowę.

Reklama

Miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony, dawniej Prawo i Sprawiedliwość) napisał interpelację do władz miasta w sprawie kuchni w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Poturzyńskiej w dzielnicy Czechów. Wnioskuje w niej o zaplanowanie w wieloletniej prognozie finansowej przebudowy lub remontu bloku żywieniowego w budynku szkoły obejmującego odtworzenie własnej kuchni działającej na miejscu w tej placówce

- Własna kuchnia jest dużą zaletą szkoły, nie tylko ze względu na niższe ceny posiłków (choć to także ma niebagatelne znaczenie), ale przede wszystkim ze względu na możliwość pełnej kontroli nad procesem przygotowania i wydawania obiadów uczniów. Kuchnie działają w większości miejskich szkół, brakuje ich jedynie w części podstawówek które przez kilkanaście lat funkcjonowały jako gimnazja (Przed reformą szkolnictwa, Szkoła Podstawowa nr 16 była Gimnazjum nr 16 - przyp.red.) - napisał Stanisław Brzozowski.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Na Dziesiątej i Kośminku pojawią się wybiegi dla psów? Jest odpowiedź miasta

Radny zaznaczył, że szkoła jest bardzo obleganą placówką, bo liczy ponad tysiąc uczniów i 5-7 klas w każdym roczniku. Dlatego Jego zdaniem w pełni zasadne jest przywrócenie funkcjonowania kuchni w jej strukturze. - W tym celu niezbędne jest jednak wykonanie stosownych inwestycji infrastrukturalnych - przekonuje Brzozowski.

Stąd poprosił o możliwie szybkie opracowanie projektu dla tej inwestycji, tak aby mogła ona zostać przekazane do ujęcia w budżecie i realizacji zaraz po planowanych obecnie modernizacjach kuchni w SP nr 7 (ul. Plażowa), SP nr 34 (ul. Kosmowskiej) i SP nr 38 (ul. Pana Wołodyjowskiego).

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że do przeprowadzenia inwestycji niezbędne jest opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Jednocześnie zaznaczył, że aktualny stan techniczny oraz wyposażenie pomieszczeń wymaga generalnego remontu i wyposażenia kuchni od podstaw, we wszystkie potrzebne maszyny i narzędzia. Wyjaśnił też, że opracowanie dokumentacji projektowej to koszt ok. 50 tys. zł, a realizacja projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę może zająć ok. 6 miesięcy. Dodał, że w budżecie Miasta Lublin na 2021 rok nie ma środków na realizację takiej inwestycji. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Koniec remontu Szkoły Podstawowej nr 18

- Dziękując za zainteresowanie i troskę o sprawy lubelskiej edukacji, pragnę podkreślić, że w ocenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina ani uczniowie ani rodzice nie zgłaszali zastrzeżeń dotyczących obowiązującego modelu żywienia. - napisał Artur Szymczyk. - Zapewniam Pana Radnego, iż wszystkie zgłaszane postulaty, argumenty i opinie dotyczące sieci szkół podstawowych są wnikliwie rozpatrywane, a podejmowane decyzje przemyślane również w kontekście pogodzenia wielu potrzeb z realnymi możliwościami określonymi w budżecie miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.