Reklama

Reklama

Lublin: są nowi Przewodnicy Inspiracji

Opublikowano: 19 czerwca 2021 13:11
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: są nowi Przewodnicy Inspiracji - Zdjęcie główne

Lublin: są nowi Przewodnicy Inspiracji | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tytuł Przewodnika Inspiracji otrzymało kolejnych osiem osób. Nowi uczestnicy miejskiego programu dołączyli do grona wyróżnionych przewodników pokonując kilkuetapową procedurę konkursową.

Reklama

- Program Przewodników Inspiracji był w momencie tworzenia unikatowy w skali kraju. Cieszy fakt, że jego popularność stale rośnie, a grupa Przewodników rozszerza się o kolejnych ekspertów z zakresu historii i tradycji Lublina. To doskonała wiadomość zarówno dla mieszkańców, jaki i turystów, którzy coraz chętniej odwiedzają nasze miasto - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Tytuł Przewodnika Inspiracji został przyznany: Markowi Dudzie, Sławomirowi Juraszewskiemu, Mateuszowi Kapitanowi, Magdalenie Kowalskiej-Cichy, Marcie Łukasik, Agnieszce Malinowskiej-Mikołajczyk, Łukaszowi Miazkowi i Agacie Witkowskiej.

Nowi Przewodnicy zostali wyłonieni w konkursie. Oprócz wykazania wiedzy na temat Lublina musieli zaprezentować autorską trasę spaceru konkursowego. Ocenie podlegało twórcze podejście w projektowaniu tematyki i przebiegu trasy, sposób prezentacji i umiejętność wchodzenia w interakcję z uczestnikami spaceru.

- Poziom zaprezentowany przez kandydatów do tytułu Przewodnika Inspiracji był wyrównany, co doskonale pokazuje, że lubelska branża przewodnicka jest dobrze przygotowana i zaangażowana w swoją misję. Ostatecznie wyłoniono osiem osób, które dołączyły do Programu. To doświadczeni przewodnicy miejscy i pasjonaci dziejów miasta, którzy w swojej pracy kierują się pasją i ogromną wiedzą o Lublinie - mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: miasto odwiedza wielu turystów. Spadek tylko w czasie lockdownu

Spacery nowo wybranych Przewodników Inspiracji rozszerzą ofertę tras turystycznych, w której każdy mieszkaniec lub odwiedzający znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są trasy ogólne i tematyczne np. w zakresie architektury, znanych postaci, legend miejskich i wielokulturowości miasta. Spacery przybierają zróżnicowaną formę - tradycyjnych wędrówek, przejażdżek rowerowych, gier miejskich i konkursów z nagrodami. Po raz pierwszy z nowo wybranymi Przewodnikami Inspiracji można było spacerować po Lublinie w czasie tegorocznego Sezonu Lublin.

Program Przewodnik Inspiracji powstał w 2018 roku. Od początku jego celem jest wyróżnienie przez Miasto Lublin najlepszych przewodników miejskich ze względu na ich wszechstronną wiedzę o Lublinie i kreatywną formę jej prezentowania. Program ułatwia dostęp do usług turystycznych i wspiera budowanie wizerunku miasta wśród mieszkańców oraz turystów. W pierwszym naborze, w 2018 roku, wyłoniono 23 Przewodników Inspiracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.