Reklama

Reklama

Lublin: Rozdadzą małe granty. Na działania i aktywności w dzielnicy Rury

Opublikowano: śr, 4 sie 2021 13:25
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Rozdadzą małe granty. Na działania i aktywności w dzielnicy Rury - Zdjęcie główne

Rozdadzą małe granty. Na działania aktywizacyjne dla dzielnicy Rury | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 2 tys. zł w ramach grantu na działania aktywizacyjne na rzecz mieszkańców dzielnicy Rury, mogą otrzymać organizacje pozarządowe. - Rada Dzielnicy Rury zdecydowała o przeznaczeniu części swojego budżetu na realizację małych projektów skierowanych do mieszkańców - mówi zastępczyni prezydenta Lublina.

Reklama

- Środki z budżetu Miasta Lublin przekazywane Radom Dzielnic przeznaczane są zwykle na zadania inwestycyjno-remontowe. Rada Dzielnicy Rury zdecydowała o przeznaczeniu części swojego budżetu na realizację małych projektów skierowanych do mieszkańców. To ciekawa inicjatywa i liczę na to, że w kolejnych latach będziemy kontynuować współpracę w tym zakresie. Zapraszam organizacje pozarządowe do składania nam swoich propozycji działań - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Celem jest wsparcie aktywności mieszkańców dzielnicy, zachęcenie do współdziałania na jej rzecz oraz wzmocnienie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej. Proponowane przez organizacje pozarządowe działania mogą dotyczyć zakresu tematycznego w ramach zadań określonych w Programie współpracy na rok 2021. Wśród nich znaleźć się może działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz organizacji. Pomysły organizacji muszą być kierowane do mieszkańców dzielnicy Rury i realizowane na jej terenie.
 
Łączna pula środków na realizację tych zadań to 10 tys. zł. Pochodzą z budżetu Rady Dzielnicy Rury na 2021 r. Maksymalna kwota dotacji, o jaką starać się można na realizację zadania publicznego wynosi 2 tys. zł. Oferty przyjmowane będą do wyczerpania środków. Zadania, które otrzymają grant mają być zrealizowane do końca roku.
 
 
Oferty w naborze należy złożyć elektronicznie w generatorze Witkac oraz jednocześnie w wersji papierowej podpisanej przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta lub oferentów. Wersje papierowe wniosków należy złożyć osobiście w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców znajdujących się przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Wolskiej 11, Szaserów 13-15 w godzinach 7.45-15.15 lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin.
 
Oferty będą poddane ocenie formalnej, a potem merytorycznej pod kątem celowości realizacji zadania publicznego. Oferta będzie oceniana przy współpracy z Radą Dzielnicy Rury. Następnie zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie www.ngo.lublin.eu. Każdy może zgłosić uwagi do opublikowanych ofert. Po rozpatrzeniu uwag, jeśli nie będzie przeciwwskazań, zostanie zawarta umowa z organizacją na realizację zadania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.