Reklama

Reklama

Lublin: projekt "Drzewa dla każdej dzielnicy". Będzie sadzenie drzew w kolejnych dzielnicach i webinar edukacyjny

Opublikowano: 18 czerwca 2021 14:41
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: projekt "Drzewa dla każdej dzielnicy". Będzie sadzenie drzew w kolejnych dzielnicach i webinar edukacyjny - Zdjęcie główne

Lublin: projekt "Drzewa dla każdej dzielnicy". Będzie sadzenie drzew w kolejnych dzielnicach i webinar edukacyjny | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O roli drzew w przestrzeni miejskiej będą mogli dowiedzieć się uczestnicy webinaru, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. To kolejny element projektu z Budżetu Obywatelskiego "Drzewa dla każdej dzielnicy”. Kontynuowana będzie też akcja sadzenia drzew w dzielnicach biorących udział w projekcie.

Reklama

- Sukcesywnie realizujemy nasadzenia drzew w kolejnych z dwudziestu pięciu dzielnic Lublina, a już jesienią w przestrzeni miasta pojawi się kilkaset nowych drzew. Projekt, w ramach którego zwiększamy zieleń w naszym mieście, jest także okazją do przyjrzenia się dobrym praktykom z innych miast Polski oraz ze świata w zakresie włączania i funkcjonowania drzew w obszarze dużych miast - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Webinar edukacyjny "Drzewa w mieście”, który realizowany jest w ramach projektu "Drzewa dla każdej dzielnicy”, skierowany jest do wszystkich mieszkańców Lublina oraz osób zainteresowanych tematem drzew w przestrzeni miejskiej. Prelegenci przedstawią kwestie związane m.in. z odpowiednią pielęgnacją drzew oraz doborem gatunkowym. Webinar poprowadzą dr inż. Piotr Tyszko-Chmielowiec oraz architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk. Wydarzenie zaplanowano na środę (23 czerwca) o godz. 17.00 i będzie transmitowane na profilu Fundacji Krajobrazy. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz rejestracyjny. Liczba uczestników jest ograniczona.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: mieszkańcy kolejnych dzielnic będą sadzić drzewa. W ramach Budżetu Obywatelskiego

Z kolei we wtorek (22 czerwca) wspólnie z mieszkańcami będą sadzone drzewa w kolejnych dzielnicach Lublina, zgodnie z harmonogramem: Sławin, ul. Sławinkowska (przy parkingu Zespołu Szkół nr 12), godz. 11.00; Sławinek, ul. Jaśminowa (od strony przecięcia Al. Solidarności z Al. Warszawską), godz. 12.15; Czechów Południowy, al. Kompozytorów Polskich (pas zieleni przy "Specjalistyce Czechów”), godz. 13.30;  Ponikwoda, przy skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. S. Węglarza, godz. 14.45; Hajdów - Zadębie, przy skrzyżowaniu ul. A. Grygowej z ul. Metalurgiczną, godz. 16.00.

Projekt "Drzewa dla każdej dzielnicy” realizowany jest przez Fundację Krajobrazy na zlecenie Urzędu Miasta Lublin ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.