Reklama

Reklama

Lublin: Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich. Nadal można ubiegać się o pieniądze

Opublikowano: 16 czerwca 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich. Nadal można ubiegać się o pieniądze - Zdjęcie główne

Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich. Nadal można ubiegać się o pieniądze | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cały czas można składać wnioski o wsparcie działań na rzecz akademickości Lublina. W ramach Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich przyznane będą np. środki finansowe w wysokości od 1 tys. do 50 tys. zł.

Reklama

- Ogłoszony przez Miasto Lublin Program Wspierania Inicjatyw Akademickich to ukłon w kierunku społeczności akademickiej, która od wielu lat wpływa niemal na każdy aspekt życia mieszkańców miasta. Chcemy wesprzeć lubelskie środowisko akademickie w realizacji projektów naukowych i kulturalnych. Celem tego Programu jest także promocja osiągnięć wybitnych studentów, doktorantów oraz naukowców. Współpraca Miasta Lublin ze środowiskiem naukowym to dodatkowa korzyść dla obu stron, dzięki poznaniu wzajemnych potrzeb - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
O wsparcie finansowe, rzeczowe i promocyjne mogą wnioskować wszystkie podmioty realizujące inicjatywy na rzecz rozwoju akademickości miasta, w tym m.in. uczelnie, wydziały, instytuty, koła naukowe, fundacje, stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Wsparcie mogą dostać m.in. organizacja konferencji, konkursów, festiwali naukowych; realizacja studenckich i doktoranckich projektów badawczych i naukowych; organizacja koncertów, recitali, przedstawień teatralnych i występów tanecznych; organizacja przeglądów, festiwali, turniejów naukowych, wystaw, plenerów i konkursów artystycznych; działania na rzecz nowo przybyłych do Lublina studentów i naukowców, np. oprowadzanie po mieście w języku angielskim i polskim, kursy języka polskiego; organizacja imprez integrujących studentów uczelni ze społecznością lokalną.
 
 
Wybór wniosków, które otrzymają wsparcie odbędzie się na zasadach konkursu. Komisja wyłoni zwycięzców w oparciu o kryteria, wśród których są m.in. wpisywanie się proponowanej inicjatywy w strategiczne obszary rozwoju Miasta Lublin, wzrost umiędzynarodowienia Lublina, czy dostosowanie formy i miejsca działań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wnioski można składać do 30 czerwca.
 
Formularz zgłoszeniowy do konkursu można doręczyć osobiście lub pocztą do sekretariatu Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin: pl. Litewski 1, 20–080 Lublin. Można go również złożyć w formie elektronicznej na adres [email protected] lub za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego w bezpieczny podpis elektroniczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.