Reklama

Reklama

Lublin: Program Wspierania Inicjatyw Akademickich. Miasto dofinansuje 9 projektów

Opublikowano: 23 lipca 2021 13:43
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Program Wspierania Inicjatyw Akademickich. Miasto dofinansuje 9 projektów - Zdjęcie główne

Program Wspierania Inicjatyw Akademickich | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kursy języka polskiego, spacer online po Lublinie i działania integrujące studentów zagranicznych mieszkańcami - to niektóre ze zwycięskich projektów w pilotażowej edycji konkursu Program Wspierania Inicjatyw Akademickich. Dofinansowanie otrzyma 9 autorskich projektów, a łączna wartość przyznanego wsparcia wyniesie ponad 51 tys. zł.

Reklama

O pomoc finansową, rzeczową lub promocyjną z Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich mogły ubiegać wszystkie podmioty realizujące inicjatywy na rzecz rozwoju akademickości Lublina, w tym m.in. uczelnie, wydziały, instytuty, koła naukowe, fundacje, stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Do konkursu wpłynęły 32 wnioski na kwotę ponad 863 tys. zł, a łączna wartość przyznanego wsparcia wyniosła ponad 51 tys. zł, w tym 1430 zł w postaci wsparcia rzeczowego.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Trzy uczelnie będą współpracować. Będą m.in. "wspólne" kierunki studiów

- Pierwsza edycja miejskiego konkursu na wsparcie działań na rzecz akademickości Lublina spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, środowiska naukowego i lubelskich uczelni. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i życzę owocnej i satysfakcjonującej realizacji projektów naukowych, kulturalnych i społecznych. Popularność pierwszej edycji Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich sprawiła, że będzie on kontynuowany. Zachęcam więc do udziału w kolejnych naborach - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Spośród 32 projektów komisja konkursowa wyłoniła dziewięć, którym przyznała wsparcie w formie finansowej, jak i rzeczowej. Wśród zwycięskich pomysłów znalazła się inicjatywa Lubimy Lublin, która łączy w sobie oprowadzanie po mieście w formie tematycznych filmów z kursami języka polskiego na poziomie B1/B2 dla nowo przybyłych do Lublina zagranicznych studentów i naukowców.

Kolejny nagrodzony projekt to Poszukiwacze Pasji. Jego celem jest przedstawienie świeżego spojrzenia na niejednorodną i wielowymiarową kulturę studencką oraz umożliwienie młodym mieszkańcom miasta odkrywania i rozwijania pasji, a także motywowanie ich do samodzielnych poszukiwań. Projekt zakłada m.in. integrację międzykulturową, działania pro eco oraz poznawanie miasta od mniej oczywistej strony.

Z kolei nagrodzony projekt Politechniki Lubelskiej Lublin & LUT 2030 to przykład działania nakierowanego na integrację studentów zagranicznych ze społecznością lokalną poprzez szereg aktywizujących działań, w tym dyskusje, wspólne wyzwania oraz zadania.

Typowo studencką inicjatywą jest projekt Utworzenie wirtualnego spaceru po Lublinie z użyciem platformy ArcGIS Online, którego pomysłodawcą jest Geodezyjne Koło Naukowe "Equator” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych w dwóch wersjach językowych spacer online prezentować będzie m.in. najważniejsze lubelskie obiekty i wydarzenia o charakterze akademickim, turystycznym oraz kulturalnym.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Ruszył wolny nabór dla studia na KUL. Ale trzeba się spieszyć

Zaś Nauka łączy pokolenia to projekt, którego założeniem jest popularyzowanie lubelskich badań naukowych wśród słuchaczy Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, integracja międzypokoleniowa oraz promocja Lublina wśród zagranicznych U3A.

Wśród pozostałych dofinansowanych wydarzeń znalazły się również: VIII Międzynarodowa Konferencja Medyczna w Lublinie, 60-lecie STN UMLUB – Jubileuszowa Gala Kół Naukowych, Uroczysty koncert z okazji 100-lecia Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademickich Uczelni Technicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.