Reklama

Reklama

Lublin: Pracownicy Politechniki Lubelskiej wyróżnieni medalami [GALERIA]

Opublikowano: czw, 23 wrz 2021 14:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łącznie 79 nauczycieli akademickich i pracowników administracji Politechniki Lubelskiej otrzymało odznaczenia państwowe. Są to wyróżnienia np. za zasługi na rzecz rozwoju nauki i kultury oraz za długoletnią służbę.

Reklama

Zasłużeni pracownicy Politechniki Lubelskiej odebrali odznaczenia państwowej i resortowe. Przyznane wyróżnienia są podsumowaniem intensywnej pracy i zaangażowania pracowników naukowych, dydaktycznych i administracyjnych, których praca ma istotny wpływ na rozwój uczelni. aktu dekoracji dokonał Lech Sprawka - wojewoda lubelski.

- Jest to ważny element. To niematerialne wyróżnienie ma ogromną wartość. W przypadku uczelni technicznych, gdzie jest mnóstwo zajęć w formie technicznej, laboratoryjnej, ćwiczeniowej, trudno jest je realizować. Zdaje sobie sprawę, jak wielki wysiłek organizacyjny spoczął na władzach uczelni i osobach bezpośrednio pracujących ze studentami, by ten proces tak przeprowadzić, żeby straty w wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach studentów Politechniki były jak najmniejsze. Wzrastające rankingi uczelni świadczą o tym, że niezależnie od przeszkód udaje się to Państwu znakomicie realizować. Macie istotny wkład w sukcesy lubelskiej uczelni technicznej - podkreślał Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Politechnika Lubelska z kolejną nagrodą. Za publikacje naukowe

Wojewoda wręczył Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki i Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Oprócz tego, wręczył Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Postanowieniem ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Medal przyznano Piotrowi Mocholowi - absolwentowi Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej. Piotr Mochol od marca 1991 r. objął kieruje najstarszą grupą artystyczną Politechniki Lubelskiej, czyli Formacją Tańca Towarzyskiego Gamza.
 
- Jestem wdzięczny Politechnice Lubelskiej, kadrze naukowo-dydaktycznej, wszystkim pracownikom, że mogę wpisać ten czas do jednego z najlepszych okresów swojego życia. Ten, który pozwolił mi później rozwijać swoją karierę zawodową, w kierunku edukacji. Składam pokłon na ręce rektora dla wszystkich pracowników za to, co robicie dla młodego pokolenia - dodał Lech Sprawka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.