Reklama

Reklama

Lublin: powstaną ogrody deszczowe. Wybrano miejsca

Opublikowano: 28 czerwca 2021 12:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz podał listę miejsc, dla których stworzone będą projekty ośmiu ogrodów deszczowych. Na podstawie dwóch z nich, jeszcze w tym roku, powstaną obiekty małej retencji wody. Projekty ogrodów są jednym z elementów działań prowadzonych w ramach projektu z Zielonego Budżetu "Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto”.

Reklama

- Do końca maja zbieraliśmy propozycje miejsc na terenie Lublina, w których mogą powstać ogrody deszczowe. Zaproponowane lokalizacje odwiedziliśmy, analizowaliśmy i omawialiśmy wspólnie z osobą prowadzącą program z ramienia Fundacji Sendzimira. Na tej podstawie wybraliśmy osiem zwycięskich miejsc na terenie miasta i zakończyliśmy pierwszy etap projektu - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Projekt "Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto” ma szerzyć wśród mieszkańców Lublina wiedzę na temat zmian klimatu, zieleni miejskiej i gospodarowania wodą. Z ponad 40 propozycji miejsc zgłoszonych przez ekspertów z Fundacji Sendzimira, Biura Miejskiego Architekta Zieleni oraz przedstawicieli Rad Dzielnic wybrano osiem, dla których zaprojektowane zostaną obiekty małej retencji. Będą to odpowiednio przygotowane nasadzenia roślin dobrze radzących sobie w wilgotnej glebie, zatrzymujące wodę w gruncie i gromadzące ją podczas intensywnych opadów.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: powstaną ogrody deszczowe. Mieszkańcy mogą zaangażować się w ich tworzenie

Na liście wybranych lokalizacji znajdują się: ul. Wygon, w okolicy placu zabaw - dzielnica Szerokie, ul. Zawilcowa, w pobliżu schodów przy końcu ulicy - dzielnica Kalinowszczyzna, Plac Lecha Kaczyńskiego, w pobliżu Centrum Kultur - dzielnica Śródmieście, ul. Zamojska, w okolicy budynków o nr 33-37 - dzielnica Śródmieście, Park im. Św. Jana Pawła II, w pobliżu altany - dzielnica Czuby Południowe, ul. Ochotnicza, pas trawników - dzielnica Śródmieście, ul. Obrońców Pokoju, pas trawników w pobliżu ul. Raabego - dzielnica Śródmieście, ul. Czwartaków, w pobliżu budynku nr 5 - dzielnica Wieniawa.

Z przygotowanych ośmiu projektów wybrane będą dwa, a ich realizacja planowana jest na przełomie sierpnia i września. Tworzenie ogrodów przyjmie formę warsztatów z udziałem mieszkańców Lublina. W ramach projektu odbędą się również webinaria związane z tematami zmian klimatu, zieleni miejskiej oraz małej retencji i ogrodów deszczowych. Informacje na ich temat pojawiać się będą na profilu Facebook Fundacja Sendzimira oraz Obywatelski Lublin. W wyniku realizacji projektu powstanie ogólnodostępny poradnik procesu budowy ogrodów deszczowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.