Reklama

Reklama

Lublin: Po mieście grasuje coraz więcej szczurów. Ratusz pomyśli nad rozwiązaniem problemu

Opublikowano: 26 lipca 2021 12:18
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Po mieście grasuje coraz więcej szczurów. Ratusz pomyśli nad rozwiązaniem problemu - Zdjęcie główne

Po mieście grasuje coraz więcej szczurów. Ratusz pomyśli nad rozwiązaniem problemu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta sprawdzi, czy uda się zwiększyć częstotliwość deratyzacji. Apelował o to Marcin Nowak z Rady Miasta, wyjaśniając, że zwłaszcza na Starym Mieście i w Śródmieściu zwiększa się ilość szczurów.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do prezydenta Lublina. Zaznaczył, że docierają do niego sygnały o zwiększającej się pladze szczurów, obejmującej zwłaszcza Stare Miasto i Śródmieście. Dlatego poprosił o podjęcie działań w zakresie rozszerzenia programu deratyzacji.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, obligatoryjne działania w tym zakresie zostały nałożone na właścicieli i zarządców niernchomości dwa razy w roku (podstawa prawna: Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin), co w ocenie mieszkańców jest rozwiązaniem niewystarczającym - napisał Marcin Nowak.

Wiceprzewodniczący uważa, że w związku z powyższym, zasadnym pomysłem na tym polu byłoby wprowadzenie do dokumentu zapisu o konieczności czterokrotnej deratyzacji, zwłaszcza w dzielnicach stałego występowania problemu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Nie będzie progów zwalniających na ul. Żmigród

W odpowiedzi Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin zaznaczył, że w Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin w jednym z rozdziałów wyznaczono obszary podlegające obowiązkowej deratyzacji i terminy jej przeprowadzeniau. Określono, że właściciele nieruchomości przeprowadzają deratyzację miejsc oraz pomieszczeń nieruchomości, w szczególności takich, jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne, zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny. Wskazano też, że trutkę należy wykładać dwukrotnie w ciągu roku: I termin marzec - kwiecień, II termin wrzesień - październik oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni na terenie nieruchomości, w ilości i według instrukcji stosowania danego preparatu.

- W związku z przywołanymi w interpelacji Pana Radnego sygnałami od mieszkańców Lublina o zwiększającej się populacji szczurów na obszarze Starego Miasta i Śródmieścia wyjaśniam, że zgodnie z przedstawioną propozycją przeanalizujemy możliwość zwiększenia częstotliwości deratyzacji na ww. terenie oraz określenia nowych terminów jej przeprowadzenia, biorąc pod uwagę zarówno usytuowanie wskazanych dzielnic, otoczenie jak i realizowane tam funkcje - napisał Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.

Przygotowane propozycje zapisów Regulaminu będą wcześniej skonsultowane, żeby zapewnić optymalne rozwiązanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.