Reklama

Reklama

Lublin: Ostatnia chwila na głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Opublikowano: sob, 9 paź 2021 05:54
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ostatnia chwila na głosowanie w Budżecie Obywatelskim - Zdjęcie główne

Ostatnia chwila na głosowanie w Budżecie Obywatelskim. O wyborze projektów do realizacji decydują mieszkańcy Lublina | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na liście projektów do głosowania znajdują się 154 projekty, z czego część to dzielnicowe, a część ogólnomiejskie.

Reklama

Budżet Obywatelski Miasta Lublin, nazywany budżetem partycypacyjnym, jest częścią budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez głosowanie na projekty dotyczące np. inwestycji w dzielnicach. Tegoroczna edycja jest ósmą. Na ostatecznej liście projektów do głosowania znajdują się 154 projekty, wśród których 106 to projekty dzielnicowe, a 48 – ogólnomiejskie. Do tej pory w głosowaniu internetowym udział wzięło 10 146 osób. Samo głosowanie trwa do niedzieli (10 października) 

- Udział w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego to wyraz lokalnej solidarności i cegiełka w budowaniu najbliższej i trochę szerszej lokalnej przestrzeni. Wspierając projekty pokazujemy, że zależy nam na wspólnych działaniach, które dostosowują miasto do potrzeb mieszkańców. Zachęcam, aby nie odkładać udziału w głosowaniu na ostatnią chwilę - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Głos może oddać każdy zameldowany mieszkaniec Lublin i osoby, które zadeklarują, że mieszkają w Lublinie oraz dopiszą się na listę głosujących. Można to zrobić w punkcie do głosowania. Nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Zasadzą ponad 800 drzew w całym mieście

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, czyli poprzez papierową kartę, należy osobiście stawić się w wyznaczonym punkcie do głosowania i wrzucić wypełnioną kartę do urny. Dla wygody punkty są w Biurach Obsługi Mieszkańców, przy ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15,  Kleeberga 12a i Wolska 11 (czynne do poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 15.15) oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Godziny pracy punktów do głosowania pokrywają się z godzinami pracy tych placówek.

Natomiast, żeby zagłosować elektronicznie - przez internet, trzeba wejść na stronę internetową BO. W formularz należy wpisać dane - imię i nazwisko oraz 4 ostatnie cyfry numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Na jeden numer telefonu/adres e-mail może się zarejestrować do głosowania maksymalnie 5 osób.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.