Reklama

Reklama

Lublin: Nowe linie autobusowe lepiej połączą dzielnice? To propozycja radnego Brzozowskiego

Opublikowano: ndz, 26 wrz 2021 11:16
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nowe linie autobusowe lepiej połączą dzielnice? To propozycja radnego Brzozowskiego - Zdjęcie główne

Autobus w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lepszego skomunikowania dzielnic przez komunikację miejską, chce radny Stanisław Brzozowski. Uważa on, że dzięki utworzeniu nowej linii autobusowej np. dzieci ze Sławina mogłyby chodzić do szkoły na Czechowie i łatwiej byłoby poruszać się między dzielnicami Czuby i Czechów.

Reklama

Miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) w sprawie lepszego skomunikowania przez transport miejski dzielnic Lublina skierował interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublin. Pierwsza sprawa dptyczy poprawienia komunikacji między dzielnicami Sławin i Czechów. Chodzi głównie o osiedle Botanik i Czechów Południowy. Zaznaczył, że jest autobus linii nr 47, który według niego w miarę dobrze komunikuje osiedle Botanik, ale z Czechowem Północnym. Wspomniał też m.in. o Szkole Podstawowej nr 34 na Czechowie i Zespole Szkół nr 12 na Sławinie.

- Wiele osób z Botanika korzysta z możliwości dokonania zakupów na targu przy ulicy Braci Wiewniawskich (targ znajduje się na Czechowie Południowym - przyp. red.), a najkrótsza droga prowadzi przez ulice Ducha, Północną i Kosmowskiej. Niestety żaden autobus tamtędy nie jeździ. Spotkałem się też z opiniami, że wiele osób chciałoby posyłać dzieci do szkoły nr 34 przy ul. Kosmowskiej 3, ale z powodu braku połączenia komunikacyjnego nie ma takiej możliwości. Szkoła nr 12 na Sławinie dołownie "pęka w szwach", a w szkole nr 34 brakuje dzieci. Może warto wziąć to pod uwagę? - napisał Stanisław Brzozowski.

Jednocześnie radny zaproponował, żeby usprawnić komunikacje miejską między dzielnicami południowymi i północnymi, a konkretnie między Czubami a Czechowem przez ul. Sowińskiego i Poniatowskiego. Przyznał, ze wprawdzie po remoncie Al. Racławickich, który skończył się niedawno, pozostało nadal "wąskie gardło" na ul. Sowińskiego, ale zostało zlikwidowane po stronie ul. Poniatowskiego. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Mieszkańcy Sławina mają dość bałaganu z zielenią. Chcą prac porządkowych

Radny odniósł się do pomysłu Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Chodzi o utworzenie nowej linii autobusowej - nr 46. Miałaby ona kursować z osiedla Widok na Czubach, przez ul. Sowińskiego i Poniatowskiego, na Czechów.

- Wiem, że pewne propozycje już się pojawiały na temat utworzenia nowej linii nr 46. Może sprawa dojrzała, aby nadać im wymiar rzeczywisty? - stwierdził w interpelacji, Brzozowski.

Na koniec poprosił władze miasta o rozważenie, czy ze względów ekonomicznych te propozycje będą sensoswne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.