Reklama

Reklama

Lublin: Nie będzie nowego chodnika przy ul. Mełgiewskiej. Ale pojawią się ławki

Opublikowano: 29 lipca 2021 14:40
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nie będzie nowego chodnika przy ul. Mełgiewskiej. Ale pojawią się ławki - Zdjęcie główne

Nie będzie nowego chodnika przy ul. Mełgiewskiej. Ale pojawią się ławki | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ul. Mełgiewskiej nie zostanie wybudowany nowy chodnik. Mieszkańcy dopraszali się o budowę od lat, ale nie ma takiej możliwości. Za to pojawią się dodatkowe ławki.

Reklama

Miejscy radni Magdalena Kamińska i Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowali do prezydenta interpelację w sprawie budowy chodnika przy bloku Mełgiewska 40 na terenie dzielnicy Hajdów-Zadębie. Zaznaczyli, że w ubiegłym tygodniu było spotkanie społeczności bloku przy ul. Mełgiewskiej 40 z przedstawicielami rady dzielnicy i Rady Miasta Lublin. Zasygnalizowano wówczas nierozwiązany problem budowy chodnika prowadzącego do tej posesji.

- Od lat lokatorzy tego bloku, bezskutecznie dopraszają się o budowę chodnika, korzystając z prowizorycznej drogi gruntowej, która podczas deszczu i roztopów śniegu przeradza się w grzęzawisko. W naszej ocenie uregulowanie tej kwestii, powinno stanowić priorytet najbliższych działań, zważywszy na to, że niniejszy stan zagraża bezpieczeństwu mieszkańców i dysfunkcyjnie wpływa na ich codzienne życie - napisali radni

Jednocześnie poprosili o ustawienie w pobliżu bloku kilku, czyli np. dwóch lub trzech, ławek. Proszą o nie mieszkańcy, bo zapewniłyby im możliwość odpoczynku podczas przebywania z dziećmi na pobliskim placu zabaw.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Graffiti, poprzestawiane ławki, porozrzucane butelki. Radny apeluje, żeby zadbać o teren w centrum miasta

- W odpowiedzi na interpelację w sprawie budowy chodnika prowadzącego do posesji przy ul. Mełgiewskiej 40a, po otrzymaniu informacji od Zarządu Nieruchomości Komunalnych uprzejmie wyjaśniam, że brak jest możliwości realizacji ww. inwestycji - właścicielem terenu jest Skarbu Państwa - napisał w odpowiedzi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds, inwestycji i rozwoju.

Jednocześnie poinformował, że ZNK obiecał wykonać do 15 sierpnia dwie dodatkowe ławki w pobliżu placu zabaw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.