Reklama

Reklama

Lublin: Naukowcy KUL wydali książkę. Dotyczy przemocy

Opublikowano: 25 lipca 2021 13:34
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin: Naukowcy KUL wydali książkę. Dotyczy przemocy - Zdjęcie główne

"Pedagogiczne i medioznawcze aspekty przeciwdziałania przemocy” | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nakładem Towarzystwa Naukowego KUL ukazała się książka dr Magdaleny Łuki z Katedry Pedagogiki Rodziny w Instytucie Pedagogiki i ks. dr Rafała Jakuba Pastwy z Katedry Warsztatu Medialnego i Aksjologii w Instytucie Dziennikarstwa i Zarządzania. Jej tytuł to "Pedagogiczne i medioznawcze aspekty przeciwdziałania przemocy”.

Reklama

Publikacja zawiera treści dotyczące zjawiska przemocy i jego współczesnych uwarunkowań. Analizie poddana została wielowymiarowość i złożoność tego problemu, jego geneza i źródła, a także konsekwencje w postaci niebezpiecznych i destrukcyjnych skutków dla jednostek i społeczeństw. Przedmiotem zainteresowania autorów stało się zbadanie działań zmierzających do przeciwdziałania rożnym formom przemocy.

- Walorem publikacji jest interdyscyplinarne, oryginalne przedstawienie istotnego problemu społecznego. Bogaty materiał bibliograficzny pozwala stwierdzić, iż autorzy w sposób maksymalnie merytoryczny, skondensowany przedstawili problematykę zawartą w opracowaniu - napisał w recenzji prof. UR, dr hab. Edmund Juśko

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: UMCS kontynuuje cykl "Okiem eksperta". Tym razem pojawił się komentarz o zamieszkach w RPA

- Przeciwdziałanie przemocy obejmuje różne aspekty relacji między ludźmi, angażuje liczne środowiska oraz dyscypliny naukowe, w tym nauki o mediach i pedagogikę. Wciąż pojawiają się nowe analizy i inicjatywy społeczne mające na celu ograniczenie destrukcyjnego oddziaływania technologii oraz ich negatywnego zastosowania przez człowieka. Ta publikacja potwierdza, że człowiek współczesny nie jest zdeterminowany ani biologicznie, ani technologicznie. Dlatego zarówno w sferze życia codziennego, jak też w obszarze technologicznym – ma realny wpływ na sposób komunikowania oraz traktowania innych osób - napisał o publikacji drugi z recenzentów, dr hab. Robert Szwed z KUL.

- Naszym zamiarem było wydanie książki, która stanowiłaby aktualną odpowiedź na teoretyczne i praktyczne wyzwania związane ze zjawiskiem przemocy. Mamy nadzieję, że stanie się ona pomocą dla reprezentantów różnych środowisk na polu przeciwdziałania złożonemu i groźnemu zjawisku przemocy, w tym cyberprzemocy - podkreślają autorzy - dr Magdalena Łuka i ks. dr Rafał Jakub Pastwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.