Reklama

Reklama

Lublin: Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin przyznane. Znamy laureatów

Opublikowano: czw, 30 wrz 2021 13:20
Autor: | Zdjęcie: Screen - lublin.eu

Lublin: Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin przyznane. Znamy laureatów - Zdjęcie główne

Gala Przedsiębiorczości 2021 | foto Screen - lublin.eu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyznano nagrody w ramach tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Wręczono 5 nagród głównych i 9 wyróżnień.

Reklama

"Przyczyniają się do unowocześnienia Lublina"
 
Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin ma charakter honorowy i prestiżowy oraz przyznawana jest od 2008 roku. Wyjątkiem był rok 2020 rok kiedy konkurs nie odbył się z powodu na stan epidemii. Nagroda jest wyróżnieniem dla przedsiębiorców, instytutów naukowo-badawczych, innowatorów i wynalazców. Laureaci wnoszą wkład w unowocześnianie i rozwój lubelskiej gospodarki oraz przy okazji budują pozytywny wizerunek Lublina w kraju i zagranicą. Proces nominacji odbywa się zarówno na zasadzie samodzielnego zgłaszania się firm, jak i rekomendacji przedsiębiorców do konkursu przez zewnętrzne podmioty. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Duże Firmy - Lokomotywy Gospodarcze Miasta, Młode Firmy oraz Przemysły Kreatywne. Kandydaci do nagrody w poszczególnych kategoriach powinni mieć siedzibę lub wykonywać swoją działalność na terenie Miasta Lublin, przestrzegać przepisów prawa oraz wyróżniać się znaczącym wkładem w rozwój gospodarczy miasta. Laureatów wyłania Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele biznesu, świata nauki, mediów i samorządu.
 
- Marzec 2020 roku zapisał się na kartach historii, jako początek kluczowych i szybkich zmian w globalnej gospodarce. Każdy kolejny dzień pandemii przynosił nowe wyzwania, którym musieli sprostać przedsiębiorcy na całym świecie. Tegoroczny Konkurs o Nagrodę Gospodarczą pokazuje jednak, że pomimo wielu trudnych chwil lubelskie przedsiębiorstwa bardzo dobrze sobie radzą i mogą śmiało patrzeć w przyszłość. Ich zarządzający wraz ze swoimi zespołami sprostali zadaniu odnalezienia się w nowej rzeczywistości i dziś za ten wysiłek możemy ich docenić. Laureaci Nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu. To przedsiębiorstwa, które odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy miasta i przyczyniają się do unowocześnienia Lublina, upowszechniają pozytywne wzorce, a także prowadzą działania na rzecz promocji i budowania prestiżu lubelskiej gospodarki - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Uroczyste wręczenie tegorocznych nagród odbyło się w środę (29 września) podczas Gali Przedsiębiorczości podsumowującej Konkurs. Wydarzenie rozpoczęło się wystąpieniem prof. dr. hab. Witolda Orłowskiego - eksperta w zakresie ekonomii, autora książek i publikacji naukowych z zakresu ekonomii, finansów i stosunków międzynarodowych, głównego doradcy ekonomicznego PwC, który przedstawił aktualną sytuację dotyczącą gospodarki w okresie pandemii oraz perspektywy jej rozwoju postpandemicznego.
 
 
- Jeśli ktoś sądzi, że pandemia się kończy i że wrócimy do świata sprzed Covid-19, bardzo głęboko się myli. To już będzie zupełnie inny świat, w którym nasze firmy muszą umieć konkurować, rozwijać się i intensywnie sięgać po nowe technologie - mówi prof. dr hab. Witold Orłowski.
 
Laureaci tegorocznego Konkursu
 
Kategoria "Młode Firmy”
 
Wyróżnienie: Hemplab Sp. z o.o. – za bardzo dynamiczny rozwój firmy rok do roku, opracowanie własnych innowacyjnych technologii na skalę globalną, korzystanie z regionalnego naukowego "know-how” i ścisłą współpracę z lubelskimi uczelniami oraz za przekształcenie się na przestrzeni ostatnich 4 lat ze startupu do podmiotu o silnej pozycji na polskim rynku. Plantalux Sp. z o.o. – za bardzo dynamiczny rozwój firmy na jednym z najprężniej rozwijającym się rynku wykorzystującym proekologiczne rozwiązania oraz współpracę z jednostkami naukowymi w kraju i na świecie, a także innowacyjne inwestycje, które pozwalają firmie odnosić kolejne sukcesy.
 
Kategoria "Innowacyjność”
 
Nagroda główna: BioMaxima S.A. – za dynamicznie rosnące przychody i zyski, innowacyjne w skali światowej działania inwestycyjne w zakresie mikrobiologicznej inwestycji molekularnej, w tym szybkie testy przesiewowe oraz testy genetyczne, które jako jedyne z Polski, zostały dopuszczone do stosowania w UE i uzyskały bardzo dobre wyniki w niezależnych międzynarodowych i krajowych testach.
 
Wyróżnienie: Inetum Polska Sp. z o.o. – za wdrożenie innowacyjnego rozwiązania w skali rynku europejskiego realizowanego dla wiodącego producenta silników odrzutowych, opierającego się na zaawansowanej analityce (Big Data). Nad projektem obecnie pracuje ponad 100-osobowy zespół specjalistów spółki. GIS-Expert Sp. z o.o. – za wzmocnienie potencjału firmy w zakresie prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej i realizację projektu dotyczącego kompleksowych analiz przestrzennych dla rynku nieruchomości, która stanowi innowację w skali rynku krajowego, a także za internacjonalizację rynków zbytu, uzyskane patenty, licencje i wdrożenia, w tym modeli 3D, sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.
 
Kategoria "Obecność Na Rynku Globalnym”
 
Nagroda główna: Chemnovatic Sp. z o.o. – za doskonałość operacyjną przy jednoczesnej realizacji najbardziej innowacyjnych projektów, dynamiczny rozwój firmy rok do roku, dywersyfikację rynków zbytu oraz stały wzrost zatrudnienia w firmie, uruchomienie działu B+R umożliwiającego opracowanie nowych oraz ulepszenie dotychczasowych procesów produkcyjnych, uruchomienie laboratorium, które umożliwiło rozszerzenie działalności firmy o wykonywanie analiz i testów laboratoryjnych.
 
 
Wyróżnienie: Amerpharma Sp. z o.o. – za podniesienie efektywności sprzedaży eksportowej oraz skuteczne pozyskiwanie klientów na nowych perspektywicznych rynkach. Kapituła doceniła również to, że prawie 100% podwykonawców, kontrahentów i surowców pochodzi z Polski. Evotec Sp. z o.o. – za dynamiczny wzrost eksportu firmy, 100% kapitał polski i wspieranie polskich producentów i dystrybutorów (80% dostawców firmy stanowią polskie firmy) oraz współpracę z międzynarodowymi globalnymi firmami.
 
Kategoria "Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta”
 
Nagroda główna: Herbapol Lublin S.A. – za realizację nowoczesnych i innowacyjnych projektów inwestycyjnych, pozytywny wpływ na lubelski rynek pracy, internacjonalizację rynków zbytu, silną markę w kraju i za granicą, aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, a także ogromne wsparcie szpitali oraz placówek medycznych w czasie pandemii.
 
Wyróżnienie: Protektor S.A. – za systematyczne inwestycje i wdrażanie innowacyjnych technologii, stale rosnące tempo rozwoju firmy oraz zwiększanie zatrudnienia, współpracę z lokalnymi dostawcami, dbanie o zrównoważony łańcuch dostaw oraz szerokie działania proekologiczne, a także wsparcie lokalnych jednostek medycznych i pomocowych podczas pandemii. Billennium S.A. – za systematyczny wzrost przychodów i zysków oraz zatrudnienia, innowacyjne technologie, które wpływają na polepszenie życia wielu ludzi i poprawę funkcjonowania organizacji. A także za wszechstronną działalność charytatywną i wspieranie lokalnego środowiska.
 
Kategoria "Przemysły Kreatywne”
 
Wyróżnienie: Studio Format Ewa Smołka – za pozytywny wpływ na kształtowanie wizerunku miasta Lublin poprzez własne i zlecone wydawnictwa oraz współpracę z lubelskimi uczelniami zapewniając szkolenia i praktyki studentom, a także wsparcie lokalnego biznesu poprzez współpracę z lubelskimi drukarniami.
 
Kategoria "Nagroda Specjalna”
 
Medisept Sp. z o.o. – za aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin, wsparcie i pomoc lubelskim jednostkom medycznym w czasie pandemii, doświadczenie w branży i kompletność oferty kierowanej do klientów. Inwestycje, które przyczynią się do wzrostu zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Podstrefie Lublin, rozwój innowacyjnego centrum badawczo-rozwojowego, dzięki któremu wszystkie receptury produktów spółki są autorskie oraz działania edukacyjne i walkę z pandemią COVID-19.
 
 
Lubelska Fundacja Rozwoju – za 30 lat wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego Regionu Lubelskiego. Pomoc lubelskim przedsiębiorcom, instytucjom otoczenia biznesu oraz lokalnym samorządom. Blisko 300 projektów pomocowych, które w trakcie wieloletniej działalności Fundacja pozyskała i wdrożyła, czym przyczyniła się do budowy silnej gospodarki lokalnej oraz aktywności sektora MŚP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.