Reklama

Reklama

Lublin: Nadchodzi Kongres Współpracy Transgranicznej. Porozmawiają m.in. o roli młodych mieszkańców

Opublikowano: sob, 25 wrz 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nadchodzi  Kongres Współpracy Transgranicznej. Porozmawiają m.in. o roli młodych mieszkańców  - Zdjęcie główne

Nadchodzi Kongres Współpracy Transgranicznej. Porozmawiają m.in. o roli młodych mieszkańców | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin 2021. Tematem przewodnim będzie "Miasto i region 2030". - W tym roku, jako przyszła Europejska Stolica Młodzieży, chcemy zaakcentować, jak ważna jest rola młodych mieszkańców – dzieci i młodzieży, w procesie decydowania o przyszłości miasta - mówi prezydent Lublina.

Reklama

- Zapraszam do udziału w X Jubileuszowej edycji Kongresu Współpracy Transgranicznej. Kongres od lat stanowi przestrzeń wymiany doświadczeń, promocji dobrych praktyk oraz pozyskiwania partnerów do realizacji nowych projektów. Jednym z kluczowych zagadnień poruszanych w trakcie trzydniowej konferencji będzie zaangażowanie mieszkańców we współdecydowanie o przestrzeni miasta. W tym roku, jako przyszła Europejska Stolica Młodzieży, chcemy zaakcentować, jak ważna jest rola młodych mieszkańców – dzieci i młodzieży, w procesie decydowania o przyszłości miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Debaty Kongresu będą dotyczyć zaangażowania mieszkańców we współdecydowanie o przestrzeni miasta, roli samorządu w działaniach na rzecz wspierania nowoczesnej przedsiębiorczości oraz funkcjonowania demokracji lokalnej, mediów i sektora kultury w postpandemicznej rzeczywistości. Kongres ma nawiązywać też do faktu, że Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży. Dlatego przygotowywana jest debata o sposobach włączania dzieci i młodzieży w proces tworzenia lokalnych strategii i polityk.

Uzupełnieniem będą wizyty studyjne w instytucjach związanych tematycznie z zagadnieniami peuszanymi w trakcie Kongresu. Odbędzie się też Forum Partnerów, mające stworzyć przestrzeń komunikacji i wymiany doświadczeń między organizacjami poszukującymi międzynarodowych partnerów. Planowana jest również Giełda Grantodawców, na której prezentowane będą możliwości pozyskania wsparcia z wybranych programów grantowych. Dodatkowo Kongresowi towarzyszyć będzie program wydarzeń kulturalnych, poświęcony w znacznej części prezentacji kultury białoruskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin został Europejską Stolicą Młodzieży 2023. Wyprzedził rumuńskie miasto

Tegoroczna edycja Kongresu ma charakter hybrydowy, a dla wszystkich uczestników zapewniono tłumaczenie symultaniczne na język polski, angielski i rosyjski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja za pomocą strony internetowej Kongresu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.