Reklama

Reklama

Lublin: Na ul. Głowackiego płot utrudnia dostęp do bloków. Wiceprzewodniczący RM: Wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do dramatycznych zdarzeń

Opublikowano: 27 sierpnia 2021 13:39
Autor: | Zdjęcie: Screen - sesja Rady Miasta Lublin/lublin.eu

Lublin: Na ul. Głowackiego płot utrudnia dostęp do bloków. Wiceprzewodniczący RM: Wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do dramatycznych zdarzeń - Zdjęcie główne

O pomoc w imieniu mieszkańców ul. Głowackiego do władz miasta, zwrócił się Marcin Nowak | foto Screen - sesja Rady Miasta Lublin/lublin.eu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez płot ustawiony przez Spółdzielnię Niewidomych, niektórzy mieszkańcy ul. Głowackiego mają utrudniony dostęp do swoich bloków. O pomoc w ich imieniu do władz Lublina zwrócił się Marcin Nowak z Rady Miasta.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) poruszył sprawę przejęcia przez gminę Lublin terenów przy ulicy Głowackiego. Chodzi o rozwiązanie problemu lokatorów bloków przy ul. Głowackiego 28 i 28a. 

- Sygnalizowany przeze mnie problem, wygenerowany został przed laty przez Spółdzielnię Niewidomych, która ustawiła przy własnej posesji ogrodzenie, utrudniające swobodny dostęp mieszkańcom w/w bloków do ich lokali. Pomimo licznych zapewnień, mieszkańcy od lat bezskutecznie czekają na konstruktywne rozwiązania w przedmiotowej sprawie, tym bardziej, że wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do dramatycznych zdarzeń - napisał Marcon Nowak.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Mieszkańcy chcą z powrotem Biuro Obsługi Mieszkańców w Ratuszu

Podkreślił też, że że oba budynki zajmowane są w dużej części przez osoby starsze i niepełnosprawne w tym niewidome i niedowidzące. Wyjaśnił, że takie osoby wymagają m.in. szczególnie ułatwionego dostępu do opieki medycznej np. dojazdu karetki pogotowia. - Istniejący od lat plot, uniemożliwia spełnienie tych warunków, powodując dodatkowy dyskomfort i gehennę ich codziennego życia - dodaje wiceprzewodniczący.

Nowak oczekuje od prezydenta miasta wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (decyzji ZRiD) celem zaadaptowania gruntu i przeznaczenia go na potrzeby mieszkańców sąsiednich posesji lub innych alternatywnych działań, które finalnie rozwiążą problem mieszkańców bloków przy Głowackiego 28 i 28a. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.