Reklama

Reklama

Lublin: na Hajdowie-Zadębiu ma być jaśniej i bezpieczniej. Wyremontowano ulice i zamontowano oświetlenie

Opublikowano: 3 czerwca 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyremontowano kilka ulic w dzielnicy Hajdów-Zadębie. Dodatkowo na osiedlu przy ul. Grygowej, zainstalowano oświetlenie przy wejściach do klatek schodowych. Było to możeliwe dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

Reklama

- Budżet Obywatelski to środki przeznaczane na realizację potrzeb w najbliższym otoczeniu mieszkańców ulic, osiedli czy dzielnic. Na Hajdowie-Zadębiu wyremontowano ulice i zamontowano oświetlenie, co wpłynęło na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego wyremontowano nawierzchnię ul. Dziubińskiej na odcinku od posesji nr 1 do nr 21 oraz od posesji nr 71 do ul. Dojazdowej i ul. Dojazdowej na odcinku od ul. Dziubińskiej do ul. Mełgiewskiej. Poza tym, kupiono i zainstalowano lampy przyklatkowe. Ta inwestycja służyć będzie mieszkańcom ośmiu budynków przy ul. Grygowej. Lampy sterowane są czujkami ruchu, co ma pozwalać oszczędzać energię elektryczną i być rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Czubach Północnych?

- Hajdów-Zadębie to dzielnica o wielu potrzebach. Budżet Obywatelski pozwala nam krok po kroku realizować niezbędne zadania. Środki pochodzące z Budżetu Obywatelskiego wspierają równomierny rozwój miasta dzięki inwestycjom w każdej z 27 dzielnic - mówi Jacek Skiba, autor projektu.

Projekt "Nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Dziubińskiej + doświetlenie Osiedla Grygowej" zrealizowano w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na niego 115 osób, a koszt realizacji to blisko 300 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.