Reklama

Reklama

Lublin: Motocykliści i służby mundurowe mogą już korzystać z buspasów

Opublikowano: 17 lipca 2021 10:41
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Motocykliści i służby mundurowe mogą już korzystać z buspasów - Zdjęcie główne

Nowe oznakowanie buspasów pojawiło się na ul. Muzycznej | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z buspasów w Lublinie może już korzystać więcej pojazdów. Zmiany dotyczą buspasów przy ulicach: Grygowej, Fabrycznej, Lubelskiego Lipca '80, Muzycznej oraz Drogi Męczenników Majdanka.

Reklama

Dzięki wprowadzonej zmianie organizacji ruchu i nowemu oznakowaniu, zgodę na poruszanie się po buspasach dostali motocykliści, oznakowane i nieoznakowane pojazdy Policji oraz oznakowane pojazdy Straży Miejskiej.
 
- Zakończyliśmy prace nad wdrożeniem na lubelskich ulicach projektu stałej organizacji ruchu, który umożliwił dodatkowym użytkownikom poruszanie się po buspasach. Na drogach są już nowe znaki. To nasza odpowiedź na społeczne postulaty. Wdrożone nowe oznakowanie porządkuje całą obecną sytuację - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Do tej pory po buspasach mogła poruszać się komunikacja miejska, pojazdy uprzywilejowane oraz taksówki. Przepisy ustawy o elektromobilności taką możliwość dają również pojazdom elektrycznym typu BEV. Nowa opracowana przez Miasto organizacja ruchu dopuszcza korzystanie z buspasów też przez motocyklistów oraz nieoznakowane i oznakowane pojazdy Policji i oznakowane Straży Miejskiej.
 

W Lublinie jest ponad 10 km dróg, na których funkcjonują buspasyProjekt zmiany organizacji ruchu został wdrożony na ul. Grygowej, Fabrycznej, Lubelskiego Lipca '80, Muzycznej oraz Drodze Męczenników Majdanka. Natomiast po zakończeniu przebudowy Al. Racławickich zostanie opracowany projekt, który na buspasach dopuści większą liczbę użytkowników. Z kolei na rondzie Kowcza wdrożono zmiany organizacji ruchu, który przekształcił buspasy w wydzielone pasy ruchu dla relacji w prawo. Zmiany są odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców dotyczące poprawy warunków ruchu na rondzie, szczególnie w godzinach popołudniowego szczytu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.