Reklama

Reklama

Lublin: miasto zaszczepi bezdomnych przeciwko COVID-19

Opublikowano: 3 lipca 2021 15:34
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: miasto zaszczepi bezdomnych przeciwko COVID-19 - Zdjęcie główne

Lublin: miasto zaszczepi bezdomnych przeciwko COVID-19 | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin zorganizuje akcję szczepień przeciwko COVID-19 skierowaną do osób borykających się z problemem bezdomności. Punkt szczepień będzie w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im Św. Brata Alberta.

Reklama

- Wszelkie działania promujące szczepienia wśród mieszkańców i osób przebywających w Lublinie są niezmiernie cenne w kontekście uzyskania odporności populacyjnej i zabezpieczenia przed kolejną falą epidemii. Nie możemy przy tym zapominać o grupach osób najbardziej potrzebujących i najbardziej narażonych na zachorowania. Dlatego we współpracy zespołu medycznego z Punktu Szczepień Arena Lublin z Bractwem Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie, uruchamiamy akcję szczepień dla osób w kryzysie bezdomności. Punkt szczepień dla chętnych osób bezdomnych zostanie zlokalizowany w samym centrum miasta przy ul. Zielonej, tuż obok kuchni społecznej Św. Brata Alberta. Mamy więc duże szanse na zaszczepienie większej liczby osób. Akcja w szczególności skierowana jest do osób bezdomnych, ale każda osoba chętna będzie mogła skorzystać w tych dniach z możliwości zaszczepienia sięmówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Akcja odbędzie się w dniach 13-14 lipca. Punkt szczepień zlokalizowany zostanie przy ul. Zielonej 3, w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im Św. Brata Alberta w godz. od 9.00 do 13.00. Szczepienia będą prowadzone we współpracy Miasta Lublin zespołem medycznym z Punktu Szczepień Arena Lublin oraz Bractwem Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Procedurę rejestracyjną, badania lekarskie przed szczepieniem oraz same szczepienia wykona wyjazdowy zespół medyczny z Punktu Arena Lublin. Szczepieni otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson&JohnsonPowodzenie akcji będzie w dużej mierze zależało od zaangażowania wszystkich służb i organizacji pozarządowych działających w obszarze niwelowania problemu bezdomności.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Jak się szczepi Lubelszczyzna? Jesteśmy daleko w tyle

Miasto przeznacza rokrocznie środki w wysokości co najmniej 2 mln zł na działania związane z przeciwdziałaniem kryzysom bezdomności. Pozwala to na prowadzenie przez lubelskie organizacje pozarządowe 10 placówek zapewniających schronienie (dysponujących 262 miejscami) oraz dziennego ośrodka dla osób bezdomnych. Systematyczne wsparcie finansowe przekazywane jest również na rzecz kuchni społecznej wydającej gorące posiłki osobom potrzebującym. Dodatkowo, w związku ze stanem epidemii zarówno w roku ubiegłym, jak i w bieżącym przekazano lubelskim organizacjom środki finansowe w łącznej kwocie ponad 515 tys. zł na działanie przeciwdziałające epidemii m.in. prowadzenie dwóch ośrodków przejściowych dla osób bezdomnych oraz zabezpieczenie pobytu całodobowego w placówkach zapewniających jedynie nocleg. Z danych wynika, że na terenie Miasta Lublin przebywa ok. 400 osób bezdomnych.

- W Lublinie liczba zaszczepionych mieszkańców jedną dawką wynosi obecnie ponad 164 tys. osób, a liczba w pełni zaszczepionych to 136 tys. osób. To oznacza, że w pełni zaszczepionych jest 40 % mieszkańców. Najwięcej zaszczepionych mieszkańców jest w przedziale wiekowym 40-59 lat – ponad 50 tysięcy - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.