Reklama

Reklama

Lublin: Miasto wybuduje parkingi na Tatarach

Opublikowano: pon, 19 lip 2021 16:38
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto wybuduje parkingi na Tatarach - Zdjęcie główne

Miasto wybuduje parkingi na Tatarach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Tatary pojawią się nowe miejsca parkingowe. Miasto ogłosiło przetarg na budowę miejsc postojowych przy ul. Łęczyńskiej, które mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Reklama

- Budowa miejsc parkingowo-postojowych w dzielnicy Tatary to kolejny realizowany przez Miasto projekt z Budżetu Obywatelskiego, który wpłynie na poprawę obsługi komunikacyjnej tej części miasta. Co ważne, projekt zakłada wykonanie nowych miejsc postojowych z płyt ażurowych, wkomponowanych w istniejącą zieleń, bez konieczności wycinki drzew i krzewów. Lokalizacja inwestycji obejmuje rejon starej ulicy Łęczyńskiej. Obecnie na tym obszarze parkują samochody, utrudniając przejazd. Nowe parkingi będą udogodnieniem nie tylko dla mieszkańców, ale także osób przyjezdnych - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
 
W ramach inwestycji przy ul. Łęczyńskiej zostaną wybudowane nowe miejsca parkingowe. Odcinek ulicy, wzdłuż którego projektuje się miejsca postojowe znajduje się między ulicami Mełgiewską a Maszynową. Powstaną tam dwa parkingi, łącznie z blisko 30 miejscami. Na pierwszym, wzdłuż prawej krawędzi ulicy, zaprojektowano 5 miejsc postojowych o wymiarach 2,5x5 m, przeznaczonych do parkowania w sposób równoległy do kierunku ruchu. Drugi parking powstanie w dalszej części ul. Łęczyńskiej. Tam wzdłuż prawej krawędzi ulicy zaprojektowano 21 miejsc postojowych o wymiarach 2,5x5 m oraz 2 miejsca postojowe o wymiarach 3,6x5 m. Miejsca przeznaczone będą do parkowania prostopadle. W przypadku obu parkingów, za miejscami postojowymi, planuje się chodnik o nawierzchni z kostki betonowej. Ze względu na zwężenie istniejącej jezdni, zaprojektowano też wbudowanie nowego krawężnika do wysokości skrzyżowania z ul. Mełgiewską oraz wybudowanie chodnika w miejscu istniejącej opaski technicznej drogi. Po zakończeniu robót budowlanych wykonawca odtworzy istniejące trawniki o powierzchni blisko 330 mkw.
 
Prace potrwahą 3 miesiące, a termin ten jest liczony od daty podpisania umowy. Projekt "Nowe parkingi na Tatarach" to zwycięski projekt VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na niego 313 osób.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.