Reklama

Reklama

Lublin: miasto szykuje się do przebudowy ul. Herberta

Opublikowano: 18 czerwca 2021 10:40
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: miasto szykuje się do przebudowy ul. Herberta - Zdjęcie główne

Lublin: miasto szykuje się do przebudowy ul. Herberta | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ul. Herberta na osiedlu Kruczkowskiego zostanie przebudowana. Aktualnie trwają już inwestycje w innych częściach miasta.

Reklama

- Sukcesywnie realizujemy zaplanowane na ten rok inwestycje drogowe. Mimo trudnego roku budżetowego staramy się budować nową infrastrukturę drogową, ważną z punktu widzenia mieszkańców poszczególnych dzielnic. Przebudowa ul. Herberta poprawi komfort korzystania z tej drogi i wpłynie na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców w dzielnicy Dziesiąta. Okres wakacyjny sprzyja pracom drogowym, dlatego jak co roku, w tym terminie staramy się intensyfikować działania na ulicach miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Planuje się przebudowę ul. Herberta na odcinku od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego. Zaplanowano frezowanie zniszczonej jezdni, ustawienie krawężników oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Powstaną dwie zatoki autobusowe o nawierzchni betonowej, trasa pieszo-rowerowa, chodniki i zjazdy. Drogowcy przebudują również parking, wykonają poszerzenie miejsc parkingowych oraz nowe równoległe zatoki postojowe. W ramach zadania wyregulowane zostaną kratki ściekowe, studnie i zasuwy oraz wymienione istniejące pętle indukcyjne. Miasto ogłosiło przetarg w czwartek (17 czerwca). Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 4 miesiące. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: zaczął się remont ulicy w centrum miasta. Niedługo będą utrudnienia w ruchu

Aktualnie prace prowadzone są też na ul. Leszka i Ziemowita oraz ul. Gralewskiego, a jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się na ul. Krzemienieckiej. Wśród zaplanowanych inwestycji jest również przebudowa fragmentu ul. Gospodarczej.

Na ul. Leszka i Ziemowita trwają roboty związane z budową kanalizacji oraz oświetleniem ulicznym. Rozpoczęły się również prace drogowe. Na części sięgaczy wykonano warstwy podbudowy i ustawiane są krawężniki. Trwa przygotowanie koryta na ciągu głównym ul. Leszka pod wykonanie stabilizacji. Docelowo jezdnia ul. Leszka będzie asfaltowa, o długości około 730 m, natomiast ul. Ziemowita ma być wykonana z kostki brukowej i mierzyć 190 m. Ul. Zimowita będzie drogą ślepą, zakończoną placem do zawracania. Wraz z budową obu ulic powstanie też sześć tzw. sięgaczy, które umożliwią dojazd do pobliskich posesji. Przebudowane zostaną wjazdy na ulicach: Gnieźnieńska, Dąbrówki, Wygon, Pszowian, Wojciechowska i Światowida. Wzdłuż obu ulic powstaną chodniki oraz oświetlenie. Wykonawca deklaruje zakończenie robót jeszcze w tym roku. Z kolei na ul. Gralewskiego, stanowiącej przecznicę ul. Południowej, wykonano sieć kanalizacji deszczowej, a prace drogowe rozpoczną się pod koniec czerwca. Zakres zadania obejmuje wykonanie ulicy o długości 170 m o nawierzchni z kostki brukowej wraz z obustronnymi chodnikami, oświetleniem drogowym oraz kanalizacją deszczową. Ponadto „burzówka” powstanie na ul. Południowej, na odcinku od ul. Gralewskiego do ul. Zemborzyckiej. Ponadto, dla ul. Krzemienieckiej, gdzie powstanie blisko 40 miejsc parkingowych, gotowy jest już projekt czasowej organizacji ruchu. Wykonawca rozpocznie prace w przyszłym tygodniu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: na Głusku wyremontowano ulice. W ramach Budżetu Obywatelskiego

Część zadań drogowych realizowana będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Z tego źródła finansowania powstaną chodniki z kostki brukowej wraz z oświetleniem na odcinkach od al. Jana Pawła II do ul. Kryształowej  oraz od ul. Kryształowej do skrzyżowania ul. Jantarowej z ul. Berylową. Nowe chodniki powstaną na odcinku około 300 m. Innym zadaniem z Budżetu Obywatelskiego zaplanowanym do realizacji w tym roku to wykonanie przebudowy ulicy Gospodarczej pomiędzy budynkami 14 i 16. Realizacja tej inwestycji zakłada zagospodarowanie fragmentu jezdni, chodnika i trawnika wykorzystywanego obecnie do parkowania samochodów. W tym roku, z VII edycji Budżetu Obywatelskiego, realizowane będzie też zadanie drogowe w dzielnicy Głusk. Projekt "Poprawienie infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w Dzielnicy Głusk" zakłada ulepszenie asfaltem ul. Przepiórczej i budowę oświetlenia tej ulicy. Prace drogowe obejmą także ul. Sieciecha. Tam remont przejdą chodniki oraz wykonane zostanie przejście wyniesione.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.