Reklama

Reklama

Lublin: Miasto podsumowuje rok z Lubelską Kartą Miejską. Nadano blisko 23 tys. znaczników

Opublikowano: 1 sierpnia 2021 16:38
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto podsumowuje rok z Lubelską Kartą Miejską. Nadano blisko 23 tys. znaczników - Zdjęcie główne

Miasto podsumowuje rok z Lubelską Kartą Miejską. Nadano blisko 23 tys. znaczników | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 23 tys. nadanych znaczników, 50 partnerów programu oraz rabaty w wysokości od 5 do 25% - to wynik funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej przez ostatni rok. Z końcem lipca, minął rok od wdrożenia programu. Umożliwia on korzystanie z ulg i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu.

Reklama

- Duże zainteresowanie Lubelską Kartą Miejską ze strony mieszkańców potwierdza, że jej koncepcja była słuszna. To, obok loterii Rozlicz PIT w Lublinie, kolejny miejski program premiujący mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju. Zachęcam osoby uprawnione, które jeszcze nie zdecydowały się na uzyskanie znacznika, do złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami. Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwia liczne ulgi w takich obszarach, jak kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia czy handel. Posiadacze Karty mogą również korzystać z tańszych biletów komunikacji miejskiej. Program stanowi również pierwszy element nowego systemu Biletu Elektronicznego Komunikacji Aglomeracyjnej (LUBIKA), w ramach którego powstają nowoczesne, niedostępne dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązania i metody pobierania opłat - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin, ds. inwestycji i rozwoju.

CZYTAJ TAKŻE: Lubelska Karta Miejska coraz bardziej popularna

W 2020 roku nadano ponad 17,7 tys. znaczników, a w tym roku – kolejnych blisko 5 tys. Nabór wniosków do programu trwa. Mogą do niego przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód. Program jest również dla osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania Gminę Lublin. Z programu mogą skorzystać też mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto. Do programu są włączone dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki - do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie Lubelskiej Karty Miejskiej nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu.

Osoby mające Kartę Biletu Elektronicznego wystarczy, że złożą wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem jest zawnioskowanie o tę Kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej. Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców. Osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego i nie mają potrzeby jej wyrobienia, mogą skorzystać z usług BOM-ów, zlokalizowanych przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów, Kleeberga i Wolskiej. Punkty te są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15. Natomiast punkty prowadzone przez ZTM obsługują klientów w godzinach 7.15-16.45. 

Lubelska Karta Miejska jest zapisywana na dotychczas funkcjonującej imiennej Karcie Biletu Elektronicznego, na wniosek osoby zainteresowanej, rodzica/opiekuna lub osoby uprawnionej. Karta nie ma fizycznego, graficznego znacznika wskazującego na korzystanie z Programu. Informacja o tym jest "zaszyta” wewnątrz Karty w formie elektronicznego identyfikatora. Karta jest nadawana bezpłatnie, na czas określony. Jeśli wniosek został złożony do 30 kwietnia, to będzie ona ważna do końca przyszłego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Ponad 19,5 tys, znaczników Lubelskiej Karty Miejskiej

- Na potrzeby programu lojalnościowego powstała także dedykowana strona internetowa lubika.lublin.eu, na której dostępne są niezbędne dokumenty, regulamin Lubelskiej Karty Miejskiej, najczęściej zadawane pytania oraz wszelkie inne ważne informacje dotyczące projektu. Na serwisie lubika.lublin.eu istnieje również możliwość sprawdzenie ważności nadanej już wcześniej Lubelskiej Karty Miejskiej - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezyxenta Miasta Lublin.

Pierwszym krokiem do wprowadzenia i realizacji programu Lubelska Karta Miejska było podjęcie w lutym zeszłego roku. przez Radę Miasta Lublin uchwały w tej sprawie. Z kolei uruchomienie programu i rozpoczęcie przyjmowania wniosków o nadanie znacznika LKM nastąpiło 31 lipca 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.