Reklama

Reklama

Lublin: Miasto nagrodzono za komunikację publiczną. W ramach konkursu Eco-Miasto

Opublikowano: śr, 6 paź 2021 10:55
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Miasto nagrodzono za komunikację publiczną. W ramach konkursu Eco-Miasto - Zdjęcie główne

Miasto nagrodzono za komunikację publiczną. W ramach konkursu Eco-Miasto | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto dostało nagrodę za komunikację miejską. Wyróżnienie przyznano w ramach 8. edycji ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto w kategorii "Zrównoważony transport". Lublin doceniono za niskoemisyjny transport, kampanie społeczne i za plany zakupu autobusu wodorowego.

Reklama

Eco-Miasto to ogólnopolski projekt, który od 2013 r. nagradza polskie miasta, angażujące się w zrównoważone zarządzanie przestrzenią miejską. Co roku promuje lokalne przedsięwzięcia, które sprzyjają zrównoważonemu rozwojowi. Samorządy miast są nagradzane za swoje działania w pięciu kategoriach: gospodarka wodna, efektywność energetyczna, zieleń miejska, gospodarka odpadami oraz zrównoważona mobilność. Organizatorami Eco-Miasto są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Tegoroczna edycja Eco-Miasto, przebiegała pod hasłem "Zielona Odbudowa”.
 
W tegorocznej - 8. edycji ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto, Lublin nagrodzono w kategorii "Zrównoważony transport”. Ogłoszenie laureatów i wręczenie statuetek odbyło się w trakcie międzynarodowej konferencji "Eco-Miasto - Zielona Odbudowa” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W imieniu Miasta Lublin nagrody odebrał zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
 
- Z satysfakcją i dumą przyjmujemy informację o nagrodzie w kategorii, w której Lublin jest niekwestionowanym liderem. Nasze miasto od niemal 70 lat stale rozwija zbiorowy transport, który jest ukierunkowany na elektromobilność i ekologię. Wieloletni rozwój zrównoważonej i ekologicznej komunikacji oraz inwestycje w nowoczesny tabor sprawiają, że Lublin już dziś spełnia 30% próg udziału pojazdów zeroemisyjnych w całej flocie. Stale rosnąca liczba autobusów niskoemisyjnych, nowe autobusy elektryczne i kolejne ekologiczne trolejbusy to efekt licznych inwestycji w tabor i zintegrowane systemy transportu miejskiego. Ta nagroda potwierdza, że wkładany przez nas wysiłek w udoskonalanie i rozwój transportu publicznego pozostaje na najwyższym poziomie. Wdrażane przez nas rozwiązania są ekologiczne i mają realny wpływ na coraz lepsze funkcjonowanie komunikacji miejskiej i całego miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Lublin nagrodzono w kategorii "Zrównoważony transport”, jako miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. Komisja konkursowa doceniła osiągnięcie 30% udziału taboru niskoemisyjnego we flocie transportu publicznego. Nagroda trafiła do Lublina również za stałe poszerzanie infrastruktury pieszej i rowerowej oraz realizację kampanii społecznych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jury zwróciło też uwagę na plany zakupu autobusu wodorowego i podpisanie listu intencyjnego z Zespołem Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A., w celu tworzenie systemu zeroemisyjnego transportu, w szczególności dostaw zielonego wodoru dla zapewnienia tankowania autobusów zasilanych tym rodzajem paliwa. Dodatkowo, firma Renault, która jest partnerem strategicznym konkursu, przyznała Lublinowi nagrodę specjalną. Miasto otrzyma do testowania przez miesiąc pojazd elektryczny Renault ZOE do celów służbowych i wyjazd do Paryża na warsztaty z elektromobilności.
 
 
Lublin doceniono w konkursie Eco-Miasto po raz piąty. W 2014 roku Miasto dostało nagrodę za politykę "Mobilności zrównoważonej”, w 2016 roku zwyciężyło w kategorii "Zarządzanie lokalnymi systemami energetycznymi”, a w 2017 roku w kategorii "Zieleń a powietrze” za tworzenie Zielonego Budżetu i spójność koncepcji kształtowania zieleni miejskiej oraz wyróżnienie w kategorii "Systemy energetyczne” za kompleksowość i różnorodność działań w zakresie zarządzania energią i edukację w tym zakresie. Natomiast w 2018 roku komisja konkursowa doceniła Lublin w dwóch kategoriach – "Gospodarka wodna” i "Mobilność” zrównoważona. Miasto Lublin niejednokrotnie było nagradzane za nowoczesny transport zbiorowy. Lublin był laureatem polskiej edycji konkursu European Green Public Procurement Award w 2016 roku - za zakup i dostawę 70 nowych trolejbusów - najlepsze w Polsce zielone zamówienia publiczne. A w 2018 r. Lublin został nagrodzony w konkursie "Asy Transportu Publicznego” w kategorii "Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.