Reklama

Reklama

Lublin: Lubelscy strażacy wyróżnieni i awansowani [GALERIA]

Opublikowano: śr, 24 lis 2021 18:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego odebrali akty nadania stopni służbowych oraz okolicznościowe dyplomy. - Budujecie dobry obraz PSP, innych służb mundurowych, a to jest obraz państwa - mówił wojewoda lubelski.

Reklama

Ceremonia była elementem apelu, który odbył się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. W spotkaniu uczestniczył m.in. lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Grzegorz Alinowski i Lech Sprawka - wojewoda lubelski.

CZYTAJ TAKŻE: Dzień Strażaka w Lublinie. Awansowano 47 funkcjonariuszy
 
- Straż Pożarna jako jedna z nielicznych służb ma szczególne znaczenie w systemie bezpieczeństwa państwa, zarówno w tych sytuacjach najtrudniejszych, kryzysowych, takich chociażby jak w tej chwili doświadczamy, jak i tych w życiu codziennym. Nie ma zdarzeń związanych z klęskami żywiołowymi, pożarami, wypadkami drogowymi, w których służby straży pożarnej nie były by zaangażowane. Jestem pod wielkim wrażeniem funkcjonowania służb, szczególnie na przykładzie dwóch ostatnich sytuacji, kiedy byłem na miejscu tych zdarzeń. Pierwsza sytuacja to nawałnica w powiecie opolskim, a ostatnio pożar w szpitalu w MSWiA. Stanowicie bezpiecznik dla mieszkańców. Wasza aktywność jest bardzo budująca - mówił Lech Sprawka, wojewoda lubelski. - Dziękuję za codzienne poczucie bezpieczeństwa. Budujecie dobry obraz PSP, innych służb mundurowych, a to jest obraz państwa. Miejcie poczucie, jak jesteście ważni w systemie zarządzania państwem - dodał.
 
Rozkazami personalnymi ministra spraw wewnętrznych i administracji na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerskim awansowano 10 strażaków. Z kolei rozkazami personalnymi komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej na wyższe stopnie służbowe w korpusie aspiranckim awansowano 7 strażaków, a rozkazami lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w korpusie podoficerów i strażaków - 12 funkcjonariuszy.
 
Natomiast okolicznościowymi dyplomami komendanta głównego PSP zostało wyróżnionych dwóch strażaków. To wyróżnienia za szczególną, rzetelną, pełną poświęcenia i zaangażowania służbę.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: Strażacy dostali karetki
 
- Spotykamy się z wyróżnionymi szczególnie za zaangażowanie w walkę z koronawirusem, zagrożeniami dnia codziennego. Dziękuję Wam wszystkim. Za Waszym pośrednictwem dziękuję Waszym podwładnym, wszystkim strażakom województwa lubelskiego, którzy swoją postawą, swoją służbą na co dzień potwierdzają nasze zaufanie, które otrzymujemy od społeczeństwa - mówił nadbryg. Grzegorz Alinowski, lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. - Jestem zaszczycony, że Pan wojewoda przyjął nas w Urzędzie. Czuję wsparcie Pana wojewody na co dzień. Z każdym problemem, który się rodzi w strukturach PSP, możemy się zwrócić i zawsze znajdziemy satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.