Reklama

Reklama

Lublin: Dzielnice dostaną pieniądze na inwestycje i wydarzenia

Opublikowano: sob, 7 sie 2021 13:12
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Dzielnice dostaną pieniądze na inwestycje i wydarzenia - Zdjęcie główne

Dzielnice dostaną pieniądze na inwestycje i wydarzenia | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remonty ulic, chodników i schodów, nowe oświetlenie, place zabaw, obiekty małej architektury, aranżacje roślinne, doposażenie bazy szkół a także różnorodne wydarzenia integracyjne, kulturalne i sportowe – to niektóre przykłady zadań z rezerwy celowej realizowane w dzielnicach Lublina. Dla większości z dzielnic Miasto rozdysponowało po 150 tys. zł

Reklama

- Lublin konsekwentnie realizuje działania zachęcające mieszkańców do współdecydowania o przyszłości miasta i najbliższej okolicy. To m.in. funkcjonujący w naszym mieście, obok Budżetu Obywatelskiego, Zielonego Budżetu czy inicjatywy lokalnej, system zgłaszania zadań do budżetu przez Rady Dzielnic. Dzięki aktywności dzielnic, które wskazują priorytety do realizacji w swoim najbliższym otoczeniu, w tym roku zostanie zrealizowanych 150 zadań. Pula tegorocznych środków do dyspozycji lubelskich dzielnic to ponad 4 mln zł - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Na terenie Miasta Lublin funkcjonuje 27 dzielnic. W każdej z nich funkcjonuje Rada Dzielnicy jako organ uchwałodawczy oraz Zarząd Dzielnicy, który jest organem wykonawczym. Decyzje o przeznaczeniu środków z rezerwy celowej podejmuje Rada Dzielnicy w formie uchwały, natomiast realizacją zadań zajmują się już poszczególne komórki Urzędu i jednostki organizacyjne Miasta.
 

Każda dzielnica otrzymuje do dyspozycji po 150 tys. zł rocznie. Najczęściej środki te przeznaczane są na tzw. twarde zadania z zakresu naprawy dróg i chodników, powstanie nowych miejsc parkingowych, skwerów, siłowni zewnętrznych, placów zabaw. Są też wydatkowane na festyny dzielnicowe, wydarzenia kulturalne czy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Decyzja o sposobie podziału środków wygląda w każdej dzielnicy inaczej, niektóre wybierają do realizacji jedno lub dwa większe zadania, inne dzielą środki na kilkanaście małych projektów. Głównym warunkiem realizacji zadań infrastrukturalnych jest ich realizacja na terenach miejskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.