Reklama

Reklama

Lublin: dzielnica Dziesiąta będzie mieć Osiedlowy Dom Kultury. W przyszłym roku

Opublikowano: pt, 11 cze 2021 12:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: dzielnica Dziesiąta będzie mieć Osiedlowy Dom Kultury. W przyszłym roku - Zdjęcie główne

Lublin: dzielnica Dziesiąta będzie mieć Osiedlowy Dom Kultury. W przyszłym roku | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W I kwartale przyszłego roku można spodziewać się otwarcia Osiedlowego Domu Kultury w dzielnicy Dziesiąta. O postęp prac adaptacyjnych i termin otwarcia, dopytywała czwórka radnych miejskich.

Reklama

Radni klubu prezydenta Krzysztofa Żuka skierowali do władz miasta wspólną intrerpelację w sprawie "postępu prac adaptacyjnych pozwalających na rozpoczęcie działalności Osiedlowego Domu Kultury w dzielnicy Dziesiąta". Autorami pisma są: Leszek Daniewski, Elżbieta Dados, Piotr Choduń i Stanisław Kieroński. 

- W złożonej przez nas dnia 4 marca 2020r. interpelacji po raz kolejny zgłosiliśmy potrzebę utworzenia Osiedlowego Domu Kultury w dzielnicy Dziesiąta i wskazaliśmy bardzo dogodne dla mieszkańców miejsce na lokalizację tej placówki - w lokalu PSM "Kolejarz" przy ulicy Herberta 14 - napisali radni na wstępie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: zajęcia sportowe sposobem na odnowienie znajomości po pandemii? Radny Choduń uważa, że to możliwe

Przypomnieli równiez, że Leszek Daniewski wielokrotnie rozmawiał z prezesem Spółdzielni Panem Ryszardem Petkowiczem, który od początku powstania tej inicjatywy deklarował wolę użyczenia tego lokalu na potrzeby mieszkańców. Dodali również, że w zeszłorocznej interpelacji uznali, że po przeprowadzeniu niewielkiego zakresu remontu i adaptacji, pomieszczenia te spełniać będą wszelkie wymagania niezbędne do funkcjonowania placówki. Zaznaczylo, iż perzes Spłódzelni mimo wielu ofert ze strony innych podmiotów na wynajem tego lokalu, przychylił się do propozycji radnych.

- Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Prezydent Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak nasza prośba została pozytywnie rozpatrzona przez organ wykonawczy, a następnie przez Radę Miasta, która zaakceptowała propozycję przeznaczenia stosownych środków na rozpoczęcie prac projektowych i Pan Prezydent podpisał w tej sprawie umowę z PSM "Kolejarz" - napisali radni - W następstwie tych działań w budżecie Miasta na 2021 rok zostały uwzględnione środki na utworzenie tak niezbędnej dla tej części Lublina placówki kulturalnej i Rada Miasta przeznaczyła na ten cel środki w wysokości 900 tys. zł.

W związku z tym radni zwrócili się do perzydenta z pytaniem na jakim etapie znajdują się obecnie prace adaptacyjne pomieszczeń przy ul. Herberta 14 i kiedy można spodziewać się otwarcia tej placówki.

W imieniu Krzysztofa Żuka, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rowoju, odpowiedział, że  aktualnie prace projektowe są w fazie końcowej. Dodał, że po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu budowy, będzie przeprowadzony przetarg na wykonanie robót, a otwarcia placówki można spodziewać się w I kwartale 2022 roku. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: trwa II Forum Pracuj w Kulturze. Pod hasłem "Młodzi na rynku pracy"

- Pragnę jednocześnie wskazać, że Wydział Kultury podlegający Pani Prezydent Beacie Stepaniuk-Kuśmierzak we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury "Bronowice” rozpoczął prace nad stworzeniem atrakcyjnej oferty programowej, która będzie realizowana w nowej filii domu kultury - napisał Artur Szymczyk. 

Oprócz tego, zastępca prezydenta ma nadzieję, że powstanie nowej filii przyczyni się do zwiększenia aktywnego uczestnictwa w kulturze mieszkańców dzielnicy Dziesiąta i pozwoli na rozwój potencjału kulturalnego dzielnicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.