Reklama

Reklama

Lublin: Biegacze pomogą kolejnej osobie z regionu. W ramach charytatywnej sztafety Poland Buisness Run

Opublikowano: śr, 11 sie 2021 12:20
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Poland Business Run

Lublin: Biegacze pomogą kolejnej osobie z regionu. W ramach charytatywnej sztafety Poland Buisness Run - Zdjęcie główne

Marek Madeja | foto Fundacja Poland Business Run

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do grona niepełnosprawnych, którzy otrzymają pomoc w ramach biegu Poland Buisness Run, dołączył emerytowany nauczyciel z Lublina, potrzebujący nowej protezy. Dzięki 28,5 tys. biegaczy podobną pomoc otrzyma ponad 90 osób z całej Polski.

Reklama

Biegacze z całej Polski wezmą udział w największej charytatywnej sztafecie biznesowej, czyli Poland Business Run 2021, która jest organizowana przez Fundację Poland Business Run. Drużyny przebiegną dystans czterech kilometrów, a dochód z opłat startowych wesprze potrzebujących, którzy zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Na linii startu stanie 28,5 tys. biegaczy. Dzięki zainteresowaniu biegiem i ilości zapisanych uczestników fundacja może pomóc 91 osobom z całej Polski. Biegacze pobiegną też dla osób z Lubelszczyzny. Wśród nich jest Marek Rajter z Sawina, który przez chorobę doznał bezwładu nóg i niezbędna jest mu orteza, aby mógł swobodnie się poruszać i Ewa Strzelecka, strażaczka z Lublina, która w wyniku nowotworu straciła nogę i potrzebuję protezy, aby wrócić do pracy.

Teraz do grona, którym pomogą biegacze, dołączyła trzecia osoba z Lubelszczyzny. To 65-letni Marek Madeja z Lublina, który dzięki zaangażowaniu zawodników i wsparciu fundacji otrzyma dofinansowanie protezy nogi, ułatwiającej mu codzienne poruszanie się. Obecna proteza jest już przestarzała i niewygodna, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: we wrześniu Poland Business Run 2021. Biegacze pomogą kolejnej osobie z regionu

Marek jest emerytowanym nauczycielem języka polskiego z Lublina, który przez osiem lat pełnił funkcję wicedyrektora jednego z lubelskich techników. W 2016 roku z powodu powikłań spowodowanych cukrzycą stracił nogę.

- Niemal od dziecka uprawiałem amatorsko siatkówkę, koszykówkę i pływanie. Ruch to dla mnie sposób na spędzanie wolnego czasu i hobby. Wierzę, że nowoczesna proteza pozwoli mi choć częściowo wrócić do sportowych pasji i umożliwi podróżowanie, które niegdyś sprawiało mi dużo przyjemności - mówi Marek Madeja.

W Lublinie biegacze pobiegną w charytatywnej sztafecie już po raz 5. Bieg z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Wspieram Poland Business Run od 2017 roku, czyli od pierwszej edycji biegu, który odbył się w Lublinie. Prowadziłam treningi dla uczestników, ale sama także biegłam ze swoją drużyną. Ta sztafeta to doskonała okazja do tego, aby poczuć ducha sportu, ale przede wszystkim realnie pomóc potrzebującym. Każda edycja przynosiła nam bardzo dużo emocji. Wierzę, że mimo tego, że w tym roku uczestnicy nie będą biegli razem podczas zorganizowanego eventu, emocje i satysfakcja z pomagania pozostaną takie same, a może nawet większe - mówi Angelika Gęca, lokalna ambasadorka biegu Poland Business Run. 

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Medalistka Igrzysk Olimpijskich już w Polsce. Małgorzata Hołub-Kowalik gościem na UMCS [WIDEO]

Tegoroczny bieg odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. W sztafecie wezmą udział pięcioosobowe drużyny. Każdy z zawodników ma do przebiegnięcia dystans czterech kilometrów. Zawodnicy mogą pokonać trasę indywidualnie lub razem w grupie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu - w parku, lesie, po mieście, na bieżni. Bieg odbędzie się 5 września. W tym dniu prowadzony będzie streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. Dochód z opłat rejestrowych, jakie wpłacają drużyny pomoże sfinansować pomoc dla niepełnosprawnych osób.

W całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł 599 osób z niepełnosprawnościami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.