Reklama

Reklama

Lubelskie dzielnice dostaną nowe drzewa

Opublikowano: 4 kwietnia 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lubelskie dzielnice dostaną nowe drzewa - Zdjęcie główne

Lubelskie dzielnice dostaną nowe drzewa | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w 25 dzielnicach zostaną zasadzone nowe drzewa. Miejsca dla drzew wybierze Fundacja Krajobrazy wspólnie z mieszkańcami. Pierwsze drzewa zostaną posadzone na przełomie maja i czerwca.

Reklama

Kilkaset drzew pojawi się w Lublinie w ramach projektu "Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – drzewa dla każdej dzielnicy”. Ideą jest opracowanie wspólne z mieszkańcami mapy nasadzeń, a potem posadzenie drzew w 25 dzielnicach. Projekt jest realizowany dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu poparło go 2238 osób.

- Zachęcamy mieszkańców do wskazywania miejsc dla nowych drzew w Lublinie. Na postawie zaproponowanych lokalizacji opracowana zostanie mapa, która będzie podstawą do posadzenia w Lublinie nowych drzew za kwotę blisko miliona złotych. Pomysł na miejsca nowych zadrzewień może zgłosić każdy. Nie wymaga to specjalistycznej wiedzy, nie trzeba wskazywać konkretnych gatunków drzew. Sugerujemy jednak wybór drzew liściastych w formie skupisk, na przykład zagajników lub alei - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Wykonawcą jest wyłoniona w konkursie Fundacja Krajobrazy. W trakcie konsultacji z Radami Dzielnic, mieszkańcami, organizacjami i instytucjami stworzy ona mapy nasadzeń w każdej z 25 dzielnic biorących udział w projekcie. Poźniej wskazane obszary zostaną poddane ocenie eksperckiej pod kątem warunków podziemnych, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej.

W skład zespołu wejdą eksperci z dziedzin architektury krajobrazu, dendrologii i gospodarki przestrzennej. Każda z dzielnic biorących udział w projekcie otrzyma lokalizacje dla 25-40 drzew. Na przełomie maja i czerwca zostaną symbolicznie posadzone wspólnie z mieszkańcami pierwsze drzewa w każdej z 25 dzielnic. Będą to klony, lipy, buki i platany. Pozostałe kilkaset drzew, pojawi się w mieście jesienią, w miejscach wynikających z opracowanej mapy.

Propozycje miejsc, w których mają być posadzone drzewa są przyjmowane do 30 kwietnia poprzez: aniketę online, zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 517 203 777 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, zgłoszenie mailowe na adres: [email protected], zgłoszenie pocztowe na adres: Fundacja Krajobrazy, ul. Bernardyńska 15, 20-950 Lublin. Fundacja Krajobrazy zaprosi do akcji wszystkich chętnych do udziału w otwartym webinarze edukacyjnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.