Reklama

Reklama

Lekcje o lubelskim Budżecie Obywatelskim dla nauczycieli. Zapisy do wtorku

Opublikowano: sob, 20 lut 2021 06:46
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lekcje o lubelskim Budżecie Obywatelskim dla nauczycieli. Zapisy do wtorku - Zdjęcie główne

Lekcje o lubelskim Budżecie Obywatelskim dla nauczycieli. Zapisy do wtorku | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sposoby opowiadania o tym jak funkcjonuje miasto, jak można zmienić miasto, jak wdrażać pomysły na zmiany i jak napisać wniosek - między innymi tego dowiedzą się nauczyciele w trakcie szkolenia z zakresu Budżetu Obywatelskiego. Zaplanowano je na środę, a zapisy przyjmowane się do wtorku.

Reklama

Nauczyciele szkół będą mogli wziąć udział w szkoleniu o sposobach prowadzenia lekcji dotyczących Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Szkolenie organizowanie jest przez Miasto Lublin i Fundację Stocznia. Ratusz zaznacza, że inicjatywa wpisuje się w działania na rzecz otwarcia miasta na młodzież i zachęcenia młodzieży do aktywnego obywatelstwa.

- Budżet Obywatelski to dla dzieci i młodzieży doskonała lekcja postawy społecznej. Każdy mieszkaniec i każda mieszkanka naszego miasta, niezależnie od wieku, może zgłosić swój pomysł i wziąć udział w głosowaniu. Lekcje o Budżecie Obywatelskim dają możliwość pokazania młodym mieszkańcom jak funkcjonuje miasto, w jaki sposób można zmieniać swoją najbliższą okolicę, a tym samym, jak mieć wpływ na rozwój Lublina. W tym roku szczególnie zależy nam, aby to młodzi lublinianie byli zaangażowani w ten proces. Szkolenie dla nauczycieli wpisuje się w działania Miasta Lublin na rzecz wzmocnienia pozycji młodych ludzi i zwiększenia ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Oferta skierowana jest do nauczycieli klas 7-8 szkół podstawowych i wszystkich szkołach ponadpodstawowych. Osoby zainteresowane udziałem powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta. Po tym otrzymają link dający dostęp do spotkania, które odbędzie się w środę (24 lutego) o godzinie 16.00.

W trakcie szkolenia nauczyciele poznają sposoby opowiadania o tym, jak funkcjonuje miasto i jakimi sposobami można je zmieniać, dowiedzą się jak wspólnie przeprowadzić diagnozę otoczenia ze wskazaniem mocnych i słabych stron oraz jak wdrażać konkretne pomysły na zmiany. Poza tym, ma to też być dla nich okazja do zdobycia wiedzy o tym, jak krok po kroku przejść z uczniami przez proces pisania wniosku do Budżetu Obywatelskiego - od wstępnej koncepcji do wypełnionego formularza. Uczestnicy dostaną zestaw narzędzi, scenariusze i wiedzę potrzebną do przeprowadzenia cyklu trzech lekcji. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego do końca dnia.

Szkolenie poprowadzą Maria Jagaciak i Jan Wiśniewski z Fundacji Stocznia, którzy przeprowadzili już trzy edycje projektu "Samorządna Młodzież”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.